Zdroj foto: envato

Začíná nám jaro, které je ale poněkud zahaleno v oparu koronavirové epidemie. Ovšem do přírody, i když s rouškou, můžete, takže vyrazte do lesa, parku, na louku, prostě kamkoliv, kde načerpáte energii a dobrou náladu. A co můžete v přírodě dělat?

Vycházka se psem

Máte-li domácího mazlíčka, je vycházka do přírody vlastně povinností. Pejsek prostě potřebuje vyvenčit. Nezapomeňte vzít stopovačku, pár kostiček za odměnu, létající disk nebo cokoliv, co váš pejsek miluje. Pejsek si pohraje a i vy si užijete legraci.

Zdroj foto: pixabay

Běhání

V přírodě můžete i běhat. Přes bavlněnou roušku se dá docela dobře dýchat. Možná zkuste spíš jogging než nějaký sprint, ale jde to. Posílíte nohy a okysličíte mozek.

Zdroj foto: envato

Focení

Protože vše rozkvétá, využijte svůj foťák nebo aspoň mobilní telefon a vyfoťte si rozkvétající květiny a stromy. Uvidíte, že se vám budou hodit aspoň při výrobě kalendáře pro rodinu na příští rok.

Rybičky, rybičky, rybáři jedou

Máte-li v dosahu plochu o větším rozsahu a jste aspoň 4 (v rámci jedné rodiny), zahrajte si oblíbenou hru „rybičky, rybičky, rybáři jedou“. Můžete si tak zasportovat i na relativně malém území.

Schovávaná za stromy

V lese si můžete zahrát na schovávanou. Vyzkoušejte několik variant: Jeden piká a ostatní se schovají. Nebo jeden se schová a celá rodina ho hledá. Jestli máte psa, schovávejte se jemu, ať vás najde po čichu.

Zdroj foto: pixabay

Určování severu

Protože děti nechodí do školy, můžete je vzdělávat i přímo v přírodě. Ostatně, víte vy sami, jak se v přírodě určuje sever? Podle slunce, podle lišejníků na kmenech stromů (rostou z jižní strany), podle letokruhů na pařezech (na jižní straně jsou silnější)…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno