O penězích se mluví těžko, zvláště v partnerských vztazích. Jak ale promluvit s partnerem o vaší situaci tak, aby vše probíhalo hladce?

Láska a peníze

Ať už jste spolu pár měsíců nebo už spolu máte hypotéku a slušně vyvíjející vztah, jakmile se dostanete na téma peníze, cítíte určité napětí. Možná že vy k životu nezbytně potřebujete své drahé krémy, on se zase neobejde bez cestování v exotických zemích. Jak synchronizovat vaše koníčky a zájmy tak, abyste si spolu mohli dovolit koupit byt a pořídit lepší auto?

Rozdělte si peněžní povinnosti

Stejně, jako jste si dokázali rozdělit úklid své domácnosti, rozdělte si také finance, týkající se jejího provozu. Nájem plaťte napůl, inkaso vy a jídlo ať obstará například on. V opačném případě může nastat zmatek nejen v tom, kdo co zaplatil, ale také může dojít k tomu, že jeden bude platit všechno a druhý vyvázne bez útraty.

Založte si svůj vlastní účet

 Ať už jste dívkou štěstěny, kdy za vás všechny výdaje zaplatí váš partner nebo si poctivě vyděláváte své vlastní peníze, jedno je jasné. Musíte mít svůj vlastní účet a peníze, na které můžete kdykoli sáhnout. Na domácnost dávejte stejnou sumu, a co si ušetříte, to si můžete zcela bez výčitek utratit. Třeba za drahé boty. A vašemu příteli to může být úplně jedno. Naopak, klidně vám může nabídnout, že půlku vašich nových střevíčků zaplatí on sám!

Mluvte o svých starostech

Možná existuje několik věcí, které vás, co se týká financí, vyvádí dnes a denně z míry. Když víte, jaké mužské finanční utrácení vás vyvádí z míry, nebojte se mu o tom říct. Pokud se váš drahý k vám přijde vysprchovat, najíst a zahrát hru na síti, nebojte se mu příští měsíc říct o příspěvek nejen na internet, ale klidně mu sepište seznam věcí, které má přinést do vaší lednice a na seznam připište i značku vašeho oblíbeného sprchového gelu, jako bonus za to, že vám plýtvá vodu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na