Chcete své tělo udržet v kondici i po třicítce stejně snadno, jako tomu bylo doposud? Poradíme vám fígle, jak nastartovat metabolismus tak, abyste rychle spálila přebytečné kalorie a měla krásnou a štíhlou postavu na věčné časy!

Třicítka je zlomová

Třicítka je sice krásný věk, avšak pro naše tělo znamená jediné. Začíná se nám zpomalovat metabolismus. Podle průzkumů tělo ztrácí v tomto věku 3-5% svalové hmoty a snižuje se tento počet každých deset let. Jak tělo stárne, ubývá svalové hmoty a narůstá množství tuků. Nastává tedy nejvyšší čas, nastartovat svůj metabolismus pomocí jednoduchých triků.

Jezte pravidelnou a vyváženou stravu

O tom, že člověk musí jíst pravidelně a výhradně vyváženou stravu, čteme všude kolem sebe spoustu článků. Možná jste se těmto článkům v duchu smála, teď však přichází chvíle, kdy byste se opravdu měla začíst. Vyvážená strava je totiž skvělým základem pro správný metabolismus vašeho organismu. Stravu si složte ze tří základních živin ve správném měřítku. Které to jsou? Bílkoviny, tuky a sacharidy. Dobré fungování metabolismu zajistí jen správné konzumování všech tří živin.

Pravidelnost stravy je dalším důležitým faktorem. Každý den konzumujte jídlo po dvou až třech hodinách. Tak zamezíte tomu, aby vaše tělo mělo pocit ohrožení hladem. Pravidelným jídlem se vyhnete chutím na sladké nebo naopak tučné pokrmy.

Nepočítejte si přísun kalorií

Když už si jednou za čas vyjdete s přáteli na výbornou večeři nebo uspořádáte grilovačku u vás doma, nepočítejte si přijaté kalorie. Druhý den holt sáhněte po vyvážené stravě a velkého množství vlákniny a vymezte si více prostoru pro cvičení.

Nezapomínejte pravidelně pít

Bez vody nemůžete zhubnout a nebude vám ani fungovat správně metabolismus. Udržujte se ve správné kondici pravidelným a správným přísunem tekutin. Vyhýbejte se nadměrné konzumaci kávy a do svého pitného režimu zařaďte vodu a minerálky.

Jezte mononenasycené tuky

Tuky jsou prospěšné pro váš organismus, konzumujete-li ty správné. Mononenasycené tuky zrychlují metabolismus a pomáhají udržet vaše chutě na ukočírovatelné úrovni. Tyto tuky najdete v oříšcích, rybách, avokádu i v olivovém oleji.

Nevystavujte se zbytečnému stresu

Hektická doba nám příliš prostoru pro relaxaci nedává, ale proč se zbytečně vystavovat stresovým situacím ve chvílích, kdy máte čas jen sama pro sebe? Při hubnutí je důležité, mít čistou mysl. Každý den si dopřejte chvilku pro sebe například při procházkách, jízdě na kole nebo při sportovních aktivitách. Stres sice podporuje výdej energie, ale zároveň zvedá hladinu cukru v krvi. Pokud ani chvilku za celý den nevypnete, tělo reaguje stejně, jako byste celý den jedla sladkosti.

Naordinujte si kvalitní spánek

Spát každý den osm hodin je komfort, o kterém se většině z nás ani nesní. Přitom je spánek nejdůležitější při správné relaxaci a nastartování metabolismu. Mnoho výzkumů se zaměřilo na (ne)spáče. Ti, kteří si dopřávají každý den dostatečné množství spánku, mají nižší hladinu cukru v krvi a rychleji hubnou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno