Ať žijete tzv. na psí knížku nebo v manželství, bez jistých kompromisů, ústupků a bez působení vzájemné radosti by to zřejmě dlouhodobě neklapalo. Oba v páru by si měli být schopni promluvit a vyjít si vzájemně vstříc. Ne vždy je to ale tak jednoduché, jak to na začátku vypadá. V čem nastávají nejčastější problémy a jak je řešit?

Mluvte s partnerem

Berte to tak, že vaše drahá polovička nemá doktorát z telepatie. Pokud něco chcete (nebo očekáváte), budete to svému partnerovi muset říci. Sice to můžete nejprve zkusit i s náznaky, nebuďte však zklamaní, pokud se tato taktika mine účinkem. S rozhovorem proto dlouho neotálejte.

Udělejte pro druhého i to, co se vám aktuálně zrovna nechce

Máte-li spolu pěkný vztah založený na vzájemném pochopení, nejspíš to pro vás není nic nového. Každý ale není jako vy – egocentrické povahy právě v tomto bodě narážejí. Vidíte-li ve vztahu hlavně sebe a teprve poté druhého, zamyslete se nad tím, co je pro vás v životě skutečně důležité.

Dokažte říci, přes co nejste ochotni jít

Každý máme své mantinely. Něco, co bychom nechtěli překonat – anebo jen velmi neradi. Neostýchejte se o nich s partnerem hovořit. Snáze naleznete společné řešení.

Zpestřete si den malými radostmi

Zapomeňte na čokoládu, kterou si sami koupíte a sami zkonzumujete (pakliže vás myšlenky instinktivně navedly tímto směrem). Udělejte něco malého a milého pro partnera. Napište mu třeba krátký láskyplný vzkaz a narafičte jej tak, aby si ho přečetl ve chvíli, kdy nejste poblíž. Nejen že partnera potěšíte, v mysli se k vám bude v průběhu dne vracet a doma vás překvapí vřelým objetím.

Spát choďte usmíření

Každý den není posvícení, nemůžete být proto pokaždé sluníčkoví. Je to přirozené. Pokud vás něco rozčílí – zejména je-li taková věc ve spojitosti s partnerem, pokuste se s ním vše vyjasnit ještě před usnutím. Než vstoupíte do říše spánku, dejte si polibek. I obyčejná pusa stačí k tomu, aby se vám lépe spalo a ráno radostněji vstávalo. Vám – a při troše štěstí – i vašemu partnerovi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno