Rty jsou ozdobou každé ženy, jsou znakem vášně a smyslnosti. Málokterá žena si je však umí správně nalíčit. Jistě každá z nás zná ten pocit, kdy si ráno nanese rtěnku a do pár minut je rtěnka setřená, rozmazaná i kolem celých úst, zkrátka rozhodně není na svém místě a naše nalíčené rty nevypadají tak, jak bychom si představovaly. To, že si jednoduše stačí napatlat rtěnku a je hotovo, je omyl. Stejně, jako s jakýmkoli jiným líčením, i s rtěnkou se to musí umět, aby výsledek stál za to. V dnešním článku vám poradím vychytávky, aby vaše líčení rtěnky vypadalo, co nejlépe.

Správná péče o rty je základ!

Jistě každá žena ví, že aby měla krásnou a zdravou pleť, ze všeho nejdůležitější je hydratace. Ale neplatí to jen o pleti, stejnou pozornost musíte věnovat i svým rtům. Zkrátka a dobře, snaha o dokonalý výsledek musí začít mnohem dříve, než popadnete do ruky rtěnku, a to u správné péče! Suché a popraskané rty se šupinkami nikdy nevypadají dobře a rtěnkou to nepřebijete a nezamaskujete, právě naopak se tím tento nedostatek podtrhne.

Jak zatočit s odumřelými šupinkami, které kazí celkový dojem vašich rtů? Pravidelný peeling si s tímto problémem hravě poradí. Co na to potřebujete? Je to jednoduché a naprosto finančně nenáročné. Vystačíte si s věcmi, které najdete doma. Existuje více možností, jak na peeling rtů. Můžete použít zubní kartáček, ideálně velmi měkký nebo sáhnout rty jemně třít hrubším ručníkem. Také můžete zkusit směs z libovolného oleje a cukru krystal.

Peeling provádějte jen čas od času, na co byste si však měly najít čas denně (v chladných měsících častěji) je hydratování rtů vhodně zvoleným vyživujícím balzámem.

Co je potřeba udělat bezprostředně před samotným nanesením rtěnky?

Aby rtěnka déle vydržela na svém místě, musíte si to nějak pojistit. Existují dvě možnosti – primer nebo pudr.

Stejně tak, jako existuje primer na pleť, používá se i primer na rty. Podkladová báze vám zajistí dlouhotrvající efekt. Navíc zabrání nežádoucímu rozpíjení. Pokud si ale nechcete pořizovat další kosmetický produkt, podobnou službu vám udělá i pudr, který běžně používáte.

Nezapomínejte ani na konturovací tužku! Konturovací tužka taktéž pomáhá výdrži rtěnky a brání jejímu roztírání mimo ústa. Ohraničení rtů je také skvělá pomůcka k tomu, abyste si rtěnku nanesly správně tam, kam máte.

Výběr barvy rtěnky

Všechny to známe – na kamarádce se nám líbí barva rtěnky, hned si ji běžíme koupit také a výsledek není takový, jaký jsme si ho představovaly. Bohužel ne každá žena si může dovolit jakoukoli barvu rtěnky. Při výběru rtěnky musíte hledět na to, zda se hodí k vašemu odstínu pleti. Snědší ženy si mohou dovolit odvážnější a výraznější barvy, zatímco pro bledulky je nejlepší volbou světle růžová či jiná neutrální barva.

Aplikace

A nyní, když už všechno důležité víte, se můžete vrhnout na samotnou aplikaci rtěnky! Můžete použít přímo rtěnku, ale pro větší preciznost doporučuji koupit štetec přímo na toto určený. Rtěnku nanášejte od středu rtů směrem ven a soustřeďte se na to, abyste vyplnily všechny mezery. Na závěr vezměte papírový kapesník a stiskněte ho mezi rty. Tato vychytávka vám pomůže odstranit přebytečnou rtěnku a přivede vaše dílo k dokonalosti!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno