Jako letní typ jste se možná identifikovala v našem článku o typech obecně. Letní typ je ale asi ze všech typů nejsložitější, protože pod něj spadají 3 podtypy.

Obecné znaky

Jste-li tento typ, pak máte pleť světlou, jakoby porcelánovou, vlasy spíše hnědé, od světle hnědé až po tmavší, oči hnědé, modré nebo zelené.

Podtypy

  1. Pravý typ

Máte modré oči a spíše tmavě hnědé vlasy. Nejste ale tak tmavá ani nemáte takové rozdíly jako zimní typ. Jste jednoznačně chladný typ a budou vám slušet chladné, studené odstíny.

  1. Světlý typ

Máte modré, hnědé nebo zelené oči, ale vlasy světlé, téměř blond, nebo světle hnědé. Nejvíce vám budou slušet pastelové odstíny barev.

  1. Tlumený typ

Máte vlasy hnědé, někdy až hnědošedé, oči modré, modrošedé nebo zelené. Budou vám slušet tlumené barvy, jakoby zaprané, dokonce i v šedých tónech vyniknete a bude se cítit dobře.

Jaké barvy vpustit do šatníku

Když se zaměříte na výše uvedené podtypy, vždy si najdete barvu, která vám bude slušet. Obecně se k vám hodí barvy ve studeném spektru: modrá, zelená, fialová. Ale můžete volit červenou, která bude přecházet do modré či fialové. Některé z vás mohou nosit světle žluté oblečení. Velmi se hodí tyrkysová. Sluší vám všechny šedé barvy i barvy se stříbřitým nádechem.

Šperky

Jako letní typ všech podtypů noste jednoznačně stříbrné šperky anebo šperky z bílého zlata. Z drahých kamenů volte tyrkys, vltavín, olivín, smaragd, apatit nebo ametyst.

Líčení pro letní typ

Make-up volte jemný, decentní, nejlépe transparentní. Stejně tak pudr. Tvářenku v růžové barvě nebo různých studených tónech. Můžete si výrazně červeně líčit rty, ovšem potom upozaďte oči – jemnými modrými, fialovými, perleťovými stíny. Nepoužívejte černou tužku a černé linky na oči. Můžete experimentovat s řasenkou – v chladných tónech, např. šedomodrá.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno