Existuje několik druhů léčebného konopí, s různým zastoupením účinných složek a účinky. O vhodném typu vždy rozhodne lékař. Konopí se předepisuje tam, kde je přínosem pro stávající léčbu. Na začátek léčby se předepíše menší množství, pokud nedostačuje, dávka se navyšuje a to až do dávky 180g konopí měsíčně. Předpis konopí není úplně automatický, předchází mu důkladné prošetření stávajícího stavu pacienta a účinnost předchozí léčby. Užívání léčebného konopí je upraveno zákonem. Předepisuje se na speciální recept, který je v registru a lékárník snadno zjistí, kolik už bylo konopí předepsáno.

U kterých onemocnění se předepisuje:

  • Chronická a neutišitelná bolest, zejména má velmi dobré účinky u onkologicky nemocných lidí, u onemocnění spojená s pohybovým aparátem (degenerativní onemocnění, systémové onemocnění, neuropatická bolest…).
  • Stimulace chuti k jídlu. Opět u onkologicky nemocných s nechutenstvím, pacientů s HIV
  • Spastická onemocnění s bolestivými stavy (zvýšený svalový tonus, zkrácení svalu, ovlivňují negativně zručnost a svalovou sílu) a další neurologická onemocnění
  • Kožní dermatózy a jejich léčba, na kterou velmi příznivě reaguje konopí.
  • U některých psychiatrických onemocnění.

Léčebné konopí, které lze legálně koupit v lékárně je dovezeno buď ze zahraničí, nebo vypěstováno v ČR předem vybraným pěstitelem. Konopí zakoupeno legálně má vždy garantovaný obsah účinných látek a nehrozí postih od policie, která si vše může ověřit v registru. Předepíše ho vždy specialista na danou chorobu, se kterou se léčíte.

Konopí se užívá buď inhalačně, nebo se přímo jí s potravinami. Jsou stavy, kdy se konopí nesmí používat a to srdeční choroby, těhotenství, kojení, jaterní onemocnění, psychóza a tam, kde byla předešlá závislost. Je také zakázáno při užívání řídit dopravní prostředky a nevykonávat činnosti, kde je potřeba pozornost a rychlý úsudek.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na