Každý aspoň jednou v životě zažije, že ho zraní milovaný člověk. Je to okamžik, kterému se bohužel nikdo nevyhne. A vypořádat se s tím je skoro nadlidsky těžké. Každý se s tím vypořádá po svém, ale je několik věcí, na které byste neměli zapomínat.

Zůstat nebo odejít?

Pokud se rozhodujete, jestli s člověkem, který vám ublížil zůstat nebo odejít hledat štěstí jinam, je důležitá jedna věc. Stojí vám ten člověk za to? Je pro vás dost důležitý na to, abyste to zkusili dál? Nebo cítíte, že dál to už prostě nejde? Tohle jsou základní otázky, které byste si měli položit, než se rozhodnete.

Pokud si vás neváží, nestojí za to

Může se stát, že někoho milujete tak strašně moc, že sebou necháte zametat, ale to není správné. Jestliže si vás někdo neváží, nestojí za to, abyste mu dál dávali vaši lásku. Může vás to akorát tak psychicky zničit. Takový vztah by stejně jednou skončil a čím déle budete v tom vztahu, tím více začnete pochybovat i sami sobě. A nikdo, opravdu nikdo, nemá tu pravomoc k tomu, abyste si nevážili sami sebe.

Váš život tím nekončí

I když si procházíte těžkým obdobím a jste smutní, nesmíte zapomínat, že váš život tím nekončí. Může vás potkat spousta krásných okamžiků a budete znova šťastní, ale nesmíte si začít myslet, že váš život tím skončil. Nesmíte zanevřít na druhé pohlaví, protože ne všichni jsou stejní.

Chyba není ve vás

Vy nejste špatní. Možná vám partner vyčítal nějaké vlastnosti nebo chování, ale to ještě neznamená, že je problém jenom ve vás. Máte nějaké vlastnosti, které vás tvoří. Váš partner pro ně třeba neměl pochopení. To se může stát. Je to přirozená věc. Nikdy nemůžete vyjít se všemi a je i přirozené, že v průběhu vztahu zjistíte, že nesympatizujete s vlastnostmi, které váš protějšek má.

Zase vás bude někdo milovat

Nejdůležitější ze všech – někdo vás bude znova milovat. Když vás jeden člověk zranil, nemusíte hned věšet hlavu, že vás zraní každý člověk. Každý člověk si najde protějšek, který pro něj bude ve své nedokonalosti dokonalý.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno