Naše tělo je ze 70 % tvořené vodou. Dostatečný příjem čisté vody je proto pro naše tělo naprosto nezbytný. Jaké jsou hlavní výhody dodržování pravidelného pitného režimu? Tak především se budete udržovat hydratovaná, svěží a plná energie. Navíc tím můžete předejít bolestem hlavy a jiným obtížím. Voda je také nejlepším pomocníkem pro detoxikaci organismu. Právě ona totiž napomáhá vyplavovat toxiny a jiné škodliviny ven z těla. Mnohým z nás však činí dodržování pitného režimu velké obtíže. Jak se naučit svůj pitný režim hlídat?

1. Vylepšete chuť vody

Prvním zádrhelem u pitného režimu bývá chuť vody. Lidé, kteří jsou zvyklí konzumovat převážně slazené nápoje většinou s tímto problémem bojují. Voda se dá vylepšit mnoha způsoby. Úplně jednoduše do ní můžete vymáčknout čerstvý citron, přihodit pár lístků máty a máte vystaráno. Pokud vám vadí nakyslá chuť, můžete do ní přihodit i jiné ovoce, například nakrájené jahody, maliny nebo jiné lesní plody.

2. Udělejte si z pití vody rituál

Vodu byste měla pít pravidelně a začít s tím nejlépe už od rána. Pokuste se jako první věc po probuzení připravit si nápoj, kterým doplníte tekutiny. Po ránu je zejména vhodná citrónová voda, která vás rychle hydratuje, probere vás a zároveň perfektně nastartuje váš metabolismus.

3. Kupte si plastovou láhev na vodu

Během dne lze hlídat pitný režim jedině tak, že si před sebe postavíte láhev, ze které budete v průběhu dne upíjet. Nejlepší motivací je, koupit si například zdobenou flašku o dostatečném objemu a mít jí celý den na očích.

Více článků najdete na portálu mamci.cz    

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno