Začínáte mít obavu, že váš vztah směřuje tam, kam vy určitě nechcete? Pak si přečtěte následující článek, ve kterém vám prozradíme signály, že to dlouho nevydrží!

Je to pan dokonalý

Asi nejhorší překážkou pro každý zdravý vztah je právě tento bod. Když si jeden z páru o sobě myslí, že je ten nejlepší a za žádných okolností si nechce přiznat svou chybu, natož se pak druhému omluvit. Mezilidské vztahy, a už vůbec ne ty partnerské, nemůžou dobře fungovat za předpokladu, kdy jeden je nad tím druhým. Přiznat chybu a nejít si pouze za svými, někdy i mylnými názory, je základem pro zdravý partnerský vztah. S člověkem, který vše nechává na ostatních nebo svaluje vinu na druhé, neztrácejte čas ani minutu.

Neumí vám být oporou

Láska přináší růžové brýle, které se jen těžko sundávají. Pak ale přichází doba, kdy přestává být vše zalité sluncem a teprve tehdy se pozná, zda je vztah silný. Když vás partner v těžkých chvílích nechá na problémy samotnou nebo jednoduše selže, zpozorněte. Něco se odpustit dá, ale pokud vám není v důležitých momentech oporou, pak je čas, posunout se dál.

Je na vás doslova závislý

Je krásné, když jste středem pozornosti a váš partner chce být za každou cenu pořád s vámi. Od toho spolu také jste a své společné chvíle chcete trávit společně. Pozor však na situace, kdy vás partner nehodlá pustit s vaší partou ven. Na tom, že si jednou za čas vyrazíte, není nic špatného a nemůže to vyvolávat ve druhém pocit žárlivosti. Jenže ve většině případů, kdy je jeden z partnerů na druhém závislý, jde o nevyspělého jedince s majetnickou povahou.

Je příliš sobecký

Možná jste si už na začátku vztahu všimla, že váš miláček často vymýšlí program tak, aby vám vyšel vstříc, ale zanedlouho plány nasměruje tak, aby z výsledku těžil on. Pořád chce, aby se dění kolem točilo jen kolem jeho osoby a bohužel také více bere než dává. Ustupovat se dá do určité míry a jen jistou dobu. Bez rovnováhy to nejde a vy si rozhodně nemusíte nechat všechno líbit.

Neumí se k vám chovat

Když jste doma, zahrnuje vás láskou a něhou. Přijdete však mezi přátele a svého drahého nemůžete poznat! Chová se arogantně vůči vám, flirtuje s jinými ženami, nechá vás sedět u stolu celý večer a sám se mezi tím baví se svými kumpány. Měla byste si uvědomit, že jednou to možná bude otec vašich dětí a za každých okolností byste pro něj měla být středem zájmu. Váš partner je i vaší vizitkou, proto pokud na něj nejste ve společnosti pyšná, promluvte si s ním o svých pocitech hned zkraje. Později už by mohlo být pozdě.

Zajímá se o dobrou pověst

Má pořád pocit, že ho druzí sledují a přemýšlí, co by na to asi tak řekli jeho přátelé a rodina. Bez jejich svolení nebo doporučení není schopný udělat své vlastní rozhodnutí a stále bere ohledy na okolí, co by asi tak řekli na jeho chování. Pokud každý svůj krok řeší na sociálních sítích a potřebuje stále znát názor svého okolí, zbystřete. S největší pravděpodobností jde o člověka, který jen těžko sám od sebe udělá nějaké rozhodnutí a pořád bude brát v úvahu názory ostatních. Se kterými vy ale nežijete! Takový vztah je pak většinou otevřenou knihou, ve které může číst kdokoliv. Bohužel většinou nepřežije ani první zatěžkávací zkoušku a všechny problémy padnou na vaše bedra.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno