Různé druhy kyselin (a zejména pak ty ovocné) jsou v oblasti péče o pleť čím dál tím populárnější. Ve velké míře tomu napomohl chemický peeling, o kterém se v poslední době hodně hovoří, nicméně kyselina mléčná má v kosmetice dlouhodobější tradici.

V různé míře je totiž zastoupená v krémech, ale také dalších přípravcích, které slouží péči o pleť, a svým složením prospívá především mladším typům pleti. Mezi její největší přednosti totiž patří výživa, exfoliace a regenerace, tudíž ji ocení také ženy s problematickou pletí.

Protože se ale jedná o kyselinu, je nutné si uvědomovat, že do jisté míry narušuje přirozený ochranný film pleti, a při její aplikaci byste tedy měla dbát na dostatečnou ochranu pleti proti UV záření. Po jejím použití zcela určitě aplikujte krém s ochranným faktorem SPF 50.

Pozor na negativní vlivy

Ze stejného důvodu se také doporučuje přípravek s obsahem této účinné látky aplikovat spíše ve večerních hodinách, abyste předešla různým negativním vlivům. Protože je narušován povrch pleti, je ohroženější a náchylnější k poškození vnějšími vlivy, například pak k tvorbě pigmentových skvrn.

Pozor byste si měla dát také na množství, ve kterém kyselinu mléčnou užíváte. Obecně platí, že čím citlivější máte pleť, tím hůře můžete na jakýkoli typ kyseliny reagovat. Zatímco mladá mastnější pleť zvládne bez problému absorbovat i vyšší koncentraci, ženy se zralejší pletí by měly být při jejím používání opatrnější.

Tak jako u všech přípravků, i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás přípravek obsahující kyselinu mléčnou vhodný, poraďte se v nejbližší lékárně, anebo se zkušenou kosmetičkou. Jedině tak předejede negativním vlivům a budete si naplno schopna užít těch pozitivních.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno