Snad každá z nás touží po přirozeně krásných, lesklých vlasech. Tušily jste ale, že ve svých koupelnách děláme zcela zásadní chyby, které ve finále našim vlasům škodí? A co dělat pro to, aby naše vlasy byly krásně vyživené a vzdušné?

  1. Nemyjte své vlasy příliš často

Málokdo to ví, ale příliš častým mytím vlasů si zaděláváme na pořádnou paseku. Čím častěji si vlasy myjeme šamponem, tím častěji se mastí. A proč tomu tak je? Šampon totiž zbavuje pokožku naší hlavy jejího přirozeného tuku, v důsledku čehož se začíná bránit a produkuje více mazu, než je potřeba. Skutečným klíčem k odmaštění vlasů je tedy mýt si je méně často. Zkuste to a uvidíte, že vaše vlasy už nebudu tak zplihlé, a navíc přibudou na objemu.

  1. Nezatěžujte je

Další chybu, kterou spousta z nás dělá je příliš časté sušení fénem a zatěžování vlasů těžkými přípravky. V konečném důsledku vaše vlasy trpí nedostatkem vláhy a nemohou pořádně dýchat. To je jeden z hlavních důvodů, proč mohou působit mastně, zplihle a unaveně.

3. Používejte oleje

Aby vaše konečky nebyly roztřepené nebo vysušené, používejte výživné přírodní oleje. Nejlepší je kokosový, olivový nebo jojobový. Všeho ale s mírou, ani s oleji se to nesmí přehánět.

4. Pravidelně je stříhejte

Pokud už vás roztřepené konečky trápí, oleje tuto situaci pravděpodobně nezachrání. V takovém případě nemáte na výběr a musíte je ostříhat. Zajděte si ke kadeřníkovi a nechte si upravit účet. Nejen že vlasy získají lepší tvar, ale zároveň snadno nabudou na objemu.

5. Nezapomínejte na vnitřní výživu

V neposlední řadě nezapomínejte ani na zdravou stravu, která je základem krásné pleti i vlasů. Ideální je do jídelníčku zařadit více zdravých olejů, které podporují výživu vlasů. Ideálními potravinami jsou losos nebo avokádo.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno