Chcete se pyšnit krásnými, dlouhými a hustými řasami? Kvalitní řasenka a precizní nalíčení nestačí. Krásné řasy mají základ ve správné péči.

Stejně tak, jako se staráte o vlasy nebo nehty, musíte věnovat pozornost svým řasám. Chcete, aby vaše řasy vypadaly zdravé, pevné a silné i bez řasenky? Prozradíme vám fígle, jak správně o řasy pečovat tak, abyste se zanedlouho mohla pyšnit vějířky, jako ze salonu.

Věnujte pozornost dobrému odličování

Věděla jste, že na kvalitu řas má největší účinek dobře zvolená kosmetika? Odličovač řasenky by měl být co nejjemnější, ideálně s obsahem výživných olejových složek. Olejové složky totiž dají řasám potřebné vitaminy a lesk, které řasy vyživí do hloubky a i po odlíčení budou vypadat perfektně. Odličování by mělo probíhat tak, že na kosmetický tampon nanesete potřebné množství odličovače, přiložíte na víčka a necháte několik sekund působit. Následně jemným tahem směrem dolů po směru růstu řas, zbavíte brvy zbytků maskary a dalších líčidel.

Pečujte o řasy správnou metodou

I vy můžete mít krásně husté a dlouhé řasy, pokud o ně budete řádně pečovat. Dopřejte jim čas od času nějakou tu kúru na posílení. Na trhu existuje celá řada sér, které jsou určeny přesně pro ošetření namáhaných řas. Sérum nanášejte každý den, nejlépe ráno a večer, těsně k linii řas. Po několika týdnech pravidelného používání uvidíte rozdíl! Vaše řasy budou delší a silnější.

S voděodolnou řasenkou opatrně

Voděodolné řasenky jsou skvělými pomocníky nejen v létě u bazénu, ale také v zimě na horách, kdy sjíždíte svahy nebo běháte na běžkách. Voděodolné řasenky jsou zkrátka nezbytností každé kosmetické taštičky, ale s jejich používáním opatrně. Mají totiž složení, které na řasách velmi dobře drží a velmi špatně se odličují a to i kosmetickými přípravky, určenými přímo pro voděodolné líčení. Tím, že pak řasy drhnete, zbytečně ničíte jejich strukturu. Pokud potřebujete mít odolnou řasenku, zkuste takovou, která se odličuje teplou vodou. Když zmoknete, v pohodě vydrží.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno