Krásná na mateřské: Náročné dítě, nedostatek spánku, oblečení, které je vám buď stále malé, nebo se v něm pro změnu nedá kojit a pak možná i trocha té poporodní deprese. Jak v těchto nepříznivých podmínkách nerezignovat a s minimem vložené energie vypadat aspoň trochu k světu?

Než přejdeme ke konkrétním tipům, je dobré, abyste si uvědomila, jaké máte priority. K vašemu vzhledu velkým dílem přispěje spánek, proto se snažte spát co nejčastěji (vím, že někdy je to žalostně málo, ale lepší než ten čas strávit na diskusních fórech). Dbejte také na zdravou stravu a pobyt venku, koneckonců vycházky s kočárkem tomu jenom nahrávají.

Vlasy

Je jedno, jestli krátké, dlouhé, kudrnaté, rovné. Vlasy nesmí být mastné! Zvolte střih, který se dá dobře upravovat a ve kterém se dobře cítíte. Máte-li barvu nebo melír, super, nicméně opravdu k té kadeřnici choďte. Nebo chcete být jednou z těch maminek, které odrůsty plynule přešly v ombré?

Obličej

Zdravě jezte, prospěje to mateřskému mléku i vašemu obličeji. Je dost pravděpodobné, že vás čekají kruhy pod očima, proto pokud máte aspoň 5 minut, zkuste si dát minimálně BB cream a řasenku. Někdo tvrdí, že na to fakt není čas. Myslím, že je.

 

Oblečení

Nejspíš vám velmi brzy dojde, že musíte vyrazit na nákup. Ani po třech měsících se nevlezete do oblečení, které jste nosila před těhotenstvím, navíc postupem času zjišťujete, že hlavní módní prioritou ženy s malým dítětem je obléct se pohodlně. To ovšem není omluva pro šusťáky z tržnice, pohorky a bundu po manželovi. Noste věci, které vám sedí. Noste kousky, které vypadají dobře a zároveň jsou pohodlné. Nerezignujte na své oblečení, nesnažte se mateřskou odchodit v teplákách a prehistorických mikinách. Když o sebe budete dbát, i když možná trochu jinak, než jste byla zvyklá, budete mít pocit, že jste kromě matky taky ještě pořád žena a bude pro vás pak jednodušší také příležitostný návrat k elegantním outfitům na večeři s manželem nebo večírek s kamarádkami.

Chcete-li být pro manžela stále atraktivní, nestačí se jednou za rok na výročí hodit do parády, ale je třeba dbát o sebe každý den. Ne, nemusíte se hodinu líčit a chodit doma v podpatcích. Jen prostě zainvestujte do domácího oblečení, ve kterém nebudete připomínat bezdomovce a snažte se vypadat doma stejně dobře, jako když jdete někam ven.

Nezapomeňte také upravovat nehty (ne, nemusíte mít gelovky, nemusíte si je dokonce ani lakovat, jen je prostě udržujte) a holit si minimálně ty části těla, které jdou vidět. Dbejte na to, abyste voněla. No a i když to někdy může být pěkně těžké, tak se zkuste usmívat a hledět do budoucna s optimismem. To vám na kráse přidá úplně nejvíc.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno