Zdroj foto: pixabay

Moderní technologie: Dnešní dobu můžeme bez nadsázky označit za dobu koronavirovou. Předtím jsme měli dobu plastovou atd. Ale každá doba si s sebou nese určitá pozitiva i negativa. Zaměřme se nyní na to pozitivní: Jedním z našich úkolů pro nadcházející dny, týdny a měsíce je zřejmě naučit se dobře zacházet s moderními technologiemi. A to platí jak pro dospělé, tak i pro děti.

Co jsou moderní technologie

Nejprve si musíme zodpovědět otázku, co to vlastně jsou ty moderní technologie. Patří sem bezesporu všechny online technologie, které můžeme přijímat prostřednictvím počítačů, notebooků, tabletů a chytrých telefonů. K tomu potřebujeme přenos dat, např. WIFI.

Zdroj foto: pixabay

Audio a videokonference

Dříve nebyly tak často využívané, přesto se s nimi setkávali třeba zaměstnanci pracující trvale na home office. Dnes je audio a videokonference běžnou součástí života zaměstnanců i žáků a studentů. Audio a videokonference můžeme pořádat v omezené míře třeba přes Whatsapp nebo Facebook Messenger, ale mnohem lepšími nástroji jsou Google Meet, Zoom Meeting nebo Jitsi Meet. Na těch posledně jmenovaných můžete mít větší počet účastníků, jednotliví účastníci si mohou vypnout na chvíli mikrofon i kameru, aby mohl mluvit jen jeden. Přes tyto nástroje se dá vést jak videokonference zaměstnanců pracujících v pojišťovně, tak třeba výuka angličtiny pro druhý stupeň základní školy, nebo výuka flétny pro omezený počet žáčků.

Audionahrávky a videoprezentace

Dobrou službu nejen při výuce mohou hrát také různé audionahrávky (slovíčka, rozhovory, písničky, povídky) nebo videoprezentace na různá témata. Tyto nástroje by se daly s úspěchem používat i po skončení nouzového stavu, protože přinášejí obohacení práce i vyučování. A například audio a videoprezentace si studenti mohou spustit i doma a ve škole pak bude více času na dovysvětlení, procvičení, diskusi a zpětnou vazbu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno