Jaro se kvapem blíží a s ním i zářivé jarní barvy proniknou do našeho šatníku. Dnes se zaměříme na žlutou. Komu nejvíc sluší žlutá a jak ji nosit? Jak ji dávkovat? A jak ji kombinovat?

Jarní a podzimní typy

Žlutá je přirozeně teplou barvou, a bude tedy nejvíce slušet teplým typům, tj. jarnímu a podzimnímu. Zatímco jarní typ může zvolit jakoukoliv žlutou včetně té zářivé, podzimní typy sáhnou spíše po tlumenějších barvách. A co ostatní typy? Mají se letní a zimní typy žen žluté vzdát? Naprosto ne. Volte jen odstíny, které budou působit chladněji – budou např. lehce dozelena, nebo vyzkoušejte hořčicově žlutou.

Velké vs. malé plochy

Žlutá barva rozhodně přitáhne hodně pozornosti. V tom je na tom stejně jako barva červená. Jste-li mladé a odvážné, sáhněte klidně rovnou po žlutém baloňáku, šatech nebo svetru. A vy, co se bojíte jít do tak velkých žlutých ploch, vyzkoušejte žlutou kabelku, boty (tenisky, lodičky, dokonce mohou být žluté i holínky), šálu, šátek na krk, korále apod. Deštivé počasí vám zpříjemní žlutý deštník.

A s čím žlutou kombinovat

Ke žluté se hodí džíny a džínovina obecně, ale ladí hezky i k bílé a černé, ke krémové, béžové, šedé… Výrazné a zářivé odstíny můžete kombinovat s výraznými a zářivými odstíny jiných barev (oranžové, zelené).

A co šperky

Ke žluté se vám budou hodit zlaté šperky, k zářivě žluté se však hodí i stříbro nebo bílé zlato. A chcete-li vsadit na žluté kameny, pak to bude jednoznačně jantar, citrín, jaspis nebo fluorit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno