Ačkoliv s kombinovaným kočárkem vydržíte poměrně dlouho, stejně přijde čas, kdy raději použijete golfky, protože mají mnoho výhod. Kdy nastává ten správný čas vyměnit sporťák za golfky?

Správný čas

Nejlepší je přejít na golfky kolem 2. věku dítěte, kdy už samo chodí, rádo se občas proběhne, ale přesto na větších procházkách a nákupech si potřebuje odpočinout, ne-li přímo zdřímnout. Lepší je přechod na golfky během léta, ale ani v zimě se jich nemusíte vzdávat, pokud máte zateplený fusak.

Výhody golfek oproti sporťáku

Golfky jsou velmi lehké, a tak je i sama maminka vyzvedne do autobusu, tramvaje či vlaku. V kufru auta, pokud jedete na dovolenou, také zaberou jen minimum místa.

Nevýhody golfek

Sporťáku se nevzdávejte úplně, protože golfky jsou přece jen vhodné pouze na hladký a rovný povrch (i obyčejné „kočičí hlavy“ ve městech způsobí, že vám třeba odpadne kolečko). Může s nimi být problematická manipulace v zatáčkách a nájezdech na obrubníky, protože kolečka jsou malá. Také krátká rukojeť není příjemná pro vysoké ženy či muže.

Co by měly správné golfky obsahovat

Správné golfky by měly být konstrukčně jednoduché, aby se daly rychle složit. Zároveň musí být konstrukce pevná a stabilní. Ideální je stříška proti slunci a dešti. Dále je důležitý pětibodový ochranný pás. Dítě potřebuje i opěrky na nohy, aby mu neplandaly. Výhodou mohou být otočná kolečka, která se dají zaaretovat.

Jakou barvu zvolit/nezvolit

Barvy jsou samozřejmě na vás, pozor však dejte na žlutou, která přitahuje hmyz, dále na světlé barvy, které se rychle zašpiní a téměř ničím nejdou vyčistit, a také není vhodná černá (ani jako doplňková barva – třeba pruh na sedačce), která se na sluníčku rychle zahřeje a dítě se pak spálí. Jako ideální se jeví červená, modrá či zelená a fialová.

Co by mělo nebo mohlo být součástí golfek

Součástí (i možnou jako přikoupení) by měla být pláštěnka, slunečník, držák na lahev, zateplený fusak (v zimě by bylo dítěti chladno a mohlo by prochladnout), nebo i taška na přepravu golfek.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PajaDaniela Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Daniela
Host
Daniela

No nevím, ve dvou letech jsem syna neudržela v kočáru (jakémkoli) ani minutu. 😀

Paja
Host
Paja

A moje dcera 2,8 se rada sveze v jakemkoliv kocarku :-).