Káva je jeden z nejoblíbenějších nápojů na celém světě a připisuje se jí mnoho blahodárných účinků. Víte o tom, že vám pomůže, zbavit se přebytečných kyl?

Tajemství kávy odhaleno:

  • Káva je třetím nejoblíbenějším nápojem na světě! Hned po vodě a čaji. Během jednoho roku se vypije přes 400 miliard šálků a nejvíce se jí vypije ve Finsku.
  • Kávová zrnka jsou řazena mezi ovoce a rozděluje se na kávu arabica a robusta. Kávy se od sebe liší především chutí a obsahem kofeinu. Nejčastěji se používá káva arabica, která se vypije každý rok přes 70%.
  • Lahodnou kávu si užívali už kolem roku 800 našeho letopočtu v Etiopii. Etiopané přišli na to, že kozy po požití kávových zrn jsou plné energie. Domorodci si vyrobili ze zrn nápoj, který nejen že chutnal, ale také dodával sílu.
  • Nejdražší káva na světě je považována ta, která se sbírá z výkalů cibetek (divokých koček na Sumatře) Tento druh kočky je schopný trávit kávová zrna, která jsou v žaludku fermentována. Po vyloučení se z nich vyrábí lahodná čokoládová a nejcennější čokoládová káva.
  • Káva se má pít během dopoledne. Při pití kávy v odpoledních hodinách už tělo nemá tendenci kofein přijímat tak, jako při konzumaci mezi půl desátou a půl dvanáctou odpoledne.
  • Pokud se chcete zbavit posledních pár kil, ideálním pomocníkem vám bude káva. Kofein má totiž blahodárný vliv na zrychlení metabolismu a tuto látku obsahuje i valná většina spalovačů tuků. Káva má navíc další skvělý účinek. Zbaví vás chuti k jídlu!
  • I u kávy platí pravidlo všeho s mírou. Kávou se lze totiž předávkovat. Ovšem nabízí se otázka, kdo z nás vypije těch 100 šálků najednou. Navíc tato dávka nepochází z běžného pití kávy, na který jsme zvyklí. Jde třeba o kávový klystýr, u kterého hrozí infarkt.

Oblíbené Espresso má svůj název proto, že jeho velikost obsahuje ve stejném objemu více kofeinu oproti klasickému šálku kávy. V překladu z italštiny znamená “když je něco vytlačeno.” Pravé espresso je veliké 25-35 mililitrů a obsahuje pouze třetinu kofeinu oproti klasickému šálku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno