Káva nejen krásně voní a chutná, ale je i skvělým pomocníkem v kosmetice. Má řadu pozitivních účinků na kůži.

 Unavené a nateklé oči

Kofein působí protizánětlivě a má skvělé antioxidační účinky. Díky němu dochází k obnově buněk, pomáhá při opuchlých očích, redukuje oční vrásky. Do vlažné kávy namočíme kosmetické tampony, přiložíme na oči a necháme 10-15 minut působit. Dá se nanést i vychladlý lógr na oční víčka. Potom opláchneme.

Peeling

Skvělá prevence proti celulitidě. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a dokáže navázat toxiny z kůže, které tak odstraní. Pomáhá rozproudit lymfatický systém. I když v obchodě můžete koupit již hotový, doma ho lze také snadno vyrobit. Budete potřebovat jemně mletá zrnka kávy, třtinový cukr, kokosový olej. Pokud ho budete používat na problematické partie jako stehna a zadek, můžete přimíchat skořici. Ingredience zapracujte do kokosového oleje a naneste na kůži, potom opláchněte.

Vlasová maska

Pomáhá při suchých vlasech, oživuje lesk a brunetkám i barvu. Budete potřebovat žloutek, olivový olej a jemně mletou kávu. Vše smíchejte tak, aby směs tvořila kašičku. Naneste na vlasy a nechte působit 20 minut. Potom vymyjte vlažnou vodou.

Pleťová maska

Je výborným elixírem, rozjasní unavenou pleť a zatočí s černými tečkami. Budete potřebovat lžičku mleté kávy, lžičku kakaa a čtyři lžíce bílého jogurtu. Vše smíchejte a rozetřete na pleť. Nechte působit 20 minut a omyjte obličej. Ošetřete krémem, který běžně používáte.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na