Zdroj foto: upload.wikimedia.org Beryl09

Ačkoliv Štír je většinou znamení, kterého se trochu obáváme, není k tomu důvod, pokud budeme ke Štírovi upřímní, rozhodně nás ocení. Nesnáší totiž přetvářku, lež, podrazy a většinou se jedná o osoby, které jsou uvnitř křehké a zranitelné, ale na venek to nechtějí nechat znát. Proto se nám mohou zdát nepřístupní a přísní.

Které kameny jsou pro Štíra nejlepší

Pro Štíra se rozhodně hodí tyto kameny: achát, akvamarín, ametyst, beryl, býčí oko, čaroit, dioptas, granát, hematit, chryzopras, jaspis, křišťál s turmalínem, kunzit, magnetit, malachit, měsíční kámen, obsidián, onyx, rodochrozit, rubín, spinel, topaz a turmalín.

Achát je kamenem pro Štíry jako stvořeným. Podporuje harmonii, a to v myšlení i ve vztazích. Posiluje sebedůvěru a pomáhá překonávat takové negativní pocity, jako jsou třeba smutek, zahořklost apod.

Beryl podporuje cílevědomost Štírů, která je věhlasná stejně jako jejich houževnatost. Kromě toho chrání před negativními vlivy a posiluje vlivy pozitivní – lásku, štěstí a dobro.

Býčí oko je kámen povzbuzení. Pomáhá překonat letargii, lenost a depresi, naopak posiluje vůli Štírů, která je již tak velmi silná. Potřebuje-li nějaký Štír dokončit jakýkoliv úkol, darujte mu šperk s býčím okem, aby toho dosáhl.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                      Topaze Brésil

Dioptas je kámen nadmíru vhodný pro Štíry. Zbavuje smutku a deprese a posiluje schopnost empatie, které se leckdy Štírům nedostává, ačkoliv vás dokáže prohlédnout až do morku kostí.

Granát – rudé granáty přímo volají po tom, aby podporovali život, vášeň, lásku i sex. Na to pozor, protože Štír už je vášnivý i tak. Darujte tedy granát s rozmyslem a raději v menším měřítku. Třeba jako drahokam v prstenu.

Hematit – je nenápadný kámen, podporuje však paměť a představivost, pomáhá při nespavosti a Štírům může napomoci, pokud mají pocit beznaděje a nejistoty – neděje se tak často, ale když už, tak to stojí za to.

Jaspis – pokud ještě přemýšlíte o vhodném kameni, sáhněte po jaspisu. Jaspis tlumí hněv a špatnou náladu, podporuje toleranci a trpělivost (zejména to první Štírům moc nejde) a podněcuje také soucit, skromnost a nezištnost.

Topaz je kámen, který umí Štíra ochránit před syndromem vyhoření, ke kterému často tíhnou, protože si neumějí odpočinout od práce. Tento kámen také zklidňuje psychiku a pomáhá při depresivních stavech.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno