Prázdniny sice již bohužel skončily, ale ještě nás během podzimu čekají volné víkendy, svátky a prázdniny, tak proč si je s dětmi neužít? Poradíme vám, kam se skutečně vyplatí vyrazit, aby se vaši potomci vyřádili. Vy samozřejmě můžete řádit s nimi, anebo si naopak užít chvíle volna – to už necháme na vás 😉

Park Mirákulum

Komplex Mirákula a tankodromu v bývalém vojenském objektu v Milovicích skutečně nadchne děti i rodiče. Naleznete zde nejrůznější atrakce od obřích houpaček a lanovek, přes obrovské hrady, vodní svět, trampolíny až po parní vláček, který vás doveze do tankodromu, kde zase uvidíte vojenskou techniku včetně tanků a můžete prolézt skutečným bunkrem. Mirákulum je otevřeno během září od úterý do neděle od 10 do 18 h. Základní vstupné je 140 Kč na osobu nad 90 cm, je možné zakoupit rodinnou vstupenku a při nákupu vstupenek dostanete kartičku, která vás opravňuje k získání slevy do partnerských objektů: Staré Hrady, zámek Loučeň, Zoo Chleby, Prachovské skály.

Více info na www.mirakulum.cz

Království železnic

Království železnic na pražském Smíchově nadšeně uvítají milovníci vláčků. V muzeu strávíte nejméně 2 hodiny, ale počítejte spíš s větší časovou rezervou. Děti si mohou s vláčky hrát a ovládat je, takže je od nich jen tak neodtrhnete. Pokud jste v létě cestovali vlakem, pak máte možná schovanou dětskou jízdenku, která platí jako vstupenka pro jedno dítě, pokud půjde s dospělým, který zaplatí plný vstup.

Více info na www.kralovstvi-zeleznic.cz

Muzeum lega

V blízkosti metra Národní třída se v podzemí obchodu s legem nachází muzeum lega. Děti se zde opět najdou, protože mohou ovládat modely postavené z lega, v herničce si mohou dokonce postavit i vlastní model a rodiče si zase mohou prohlédnout sestavy z lega, které se prodávalo, když byli sami malí.

Více info na https://www.muzeumlega.cz/

Farmapark

Farmapark naleznete v obci Soběhrdy na exitu 29 z dálnice D1. Některé atrakce jsou podobné jako v Mirákulu (např. obří trampolíny či lanová centra), ale navíc si zde děti mohou spolu s ošetřovatelem nakrmit nejrůznější zvířátka. Za ošklivého počasí je dostupné vnitřní vytápěné hřiště. Park je otevřený po celý rok.

Více info na www.farmapark.eu

Botanicus Ostrá

Nedaleko Mirákula leží ještě jedno místo, které je vhodné pro celodenní návštěvu, a to Botanicus v obci Ostrá. Při návštěvě zaplatíte poměrně nízké vstupné a směníte obyčejné peníze za tolary, za které pak nakupujete všechno zboží a služby v areálu. Botanicus je totiž středověká vesnice, kde můžete ochutnat středověká jídla, naučit se rýžovat zlato, vyrábět papír či kovat železo. Dále si zde můžete odpočinout v rozsáhlých zahradách, ve kterých se pěstuje zelenina, bylinky atd.

Více info na www.botanicus.cz

Hornické muzeum v Příbrami

Největší atrakcí Hornického muzea v Příbrami pro děti je bezesporu hornický vláček, který vezme děti nejen po povrchu, ale i do podzemí. Dále si můžou vyzkoušet fárání výtahem, nebo dojet po skluzavce k obřímu vodnímu kolu. Kromě toho se seznámí s těžkou parní technikou a také se mohou podívat na bohatou sbírku minerálů.

Více info na https://www.muzeum-pribram.cz/

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka

Milují vaše děti vláčky a v Království železnic už jste byli? Tak proč je nevzít rovnou mezi opravdové mašinky? Do Lužné u Rakovníka dojedete stylově jak jinak než vlakem. A pak už se můžete kochat jak parními mašinkami, tak mašinkami motorovými, ale naleznete zde i úzkorozchodná vozidla. Otevírací doba v září je sobota, neděle a svátky od 9,30 do 17h.

Více info na www.cdmuzeum.cz

Národní zemědělské muzeum v Praze a Čáslavi

Národní zemědělské muzeum je většinou trochu opomíjeno oproti vedle stojícímu Národnímu technickému muzeu, a přitom neprávem. V Národním zemědělském muzeu se děti více vyřádí a najdou zde různé interaktivní hry. Hned v přízemí jsou kromě vystavených exponátů, především traktorů, i malé traktůrky, se kterými mohou děti libovolně dlouho jezdit v ceně běžného vstupného. Větší děti si na několika simulátorech mohou vyzkoušet traktor řídit. V dalších patrech jsou pak tematické výstavy o lese, třídění odpadu apod. V jednom z mezipater je možné zahrát si na nakupování a prodej ovoce, zeleniny, pečiva a masných výrobků u improvizovaných stánků s miniaturními vozíky a košíky.

Pobočka Národního zemědělského muzea v Čáslavi nabízí zase 3 hangáry plné starých traktorů a další zemědělské techniky a na závěr návštěvy si rozhodně nenechte ujít projížďku na motokárách na místním hřišti.

Více info na www.ntm.cz

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno