Už nevíte, kam s dětmi vyrazit, protože jste byli úplně všude? Zkuste během chladnějších dní vyrazit na nějaký zámek nebo hrad, protože tam se děti rozhodně nebudou nudit a zažijí něco nového.

Na Karlštejn po turistické značce

Výlet, který bude splňovat sportovní i kulturní zážitky, vám umožní cesta na Karlštejn. Můžete vyrazit po červené nebo po modré značce (např. z Berouna, ze Svatého Jana pod Skalou), větší výlet získáte, půjdete-li kolem lomů Velká a Malá Amerika. Pod Karlštejnem se osvěžíte výbornou zmrzlinou, můžete si koupit nějakou upomínku nebo navštívit Muzeum voskových figurín. Celý výlet zakončete prohlídkou Karlštejna a domů jeďte vláčkem.

Kolem Konopiště

Dalším výletem, který nikdy nezklame, je návštěva Konopiště. Jestliže vyrazíte z Benešova u Prahy turistickým vláčkem, dorazíte na Konopiště asi za půl hodinky. Prohlédněte si park s volně pobíhajícími pávy, oboru, navštivte dětské hřiště a smočte ruce i nohy v jezeru pod zámkem. Ve výběhu u zámku si můžete prohlédnout medvědy.

Konopiště

Hrad Buchlov plný legend

Když vyjedete do Zlínského kraje, neměli byste opominout hrad Buchlov. Oplývá mnoha legendami, se kterými se seznámíte na přímo pro děti dělané prohlídce. Na hradě spatříte sbírku mumií, černou kuchyni, zbrojnici i vyhlídkovou věž. Během prázdninových měsíců jsou pro nejmenší děti připraveny krátké loutkové pohádky.

Buchlov

Zámek Děčín anebo po stopách zámeckých dětí

Na severu Čech je bezesporu nejzajímavějším zámkem zámek Děčín. Pro dospělé oko jsou neopominutelné růže z Růžové zahrady a výhledy na stejnojmenné město. Pro děti je připravena „bojovka“ po stopách zámeckých dětí, kde si mohou prohlédnout, slyšet, osahat i ochutnat některé „rekvizity“.

Zámek Děčín

Český Šternberk má také co nabídnout

A vraťme se do Středočeského kraje na hrad Český Šternberk. Kromě hladomorny, která je sice kousek od hradu, ale zato plná pravých koster a kostí, zde najdete i okruhy pro děti, například okruh s pannou klíčnicí pro menší děti, nebo Každodenní život na zámku za první republiky, který je připraven spíše pro středoškolské studenty, a při němž se seznámí se životem na zámku tam, jak se o něm ve škole jistě nikdy neučili.

Zdroj foto: cs.wikipeida.org                  Zámek Šternberk

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno