Teď se podrobněji zaměříme na jarní typ. Co byste měla nosit, jak se líčit, jaké volit šperky, abyste byla v souladu se svým typem?

Základní znaky

Zopakujme si, že mátě jemnou pleť broskvové barvy, plavé vlasy (maximálně medově hnědé), oči modré, zelené až hnědé a patříte k teplému typu (i vlasy budete mít spíše dozlatova, pleť do teplejšího odstínu, opalujete se dobře – dohněda).

Jaké barvy vám budou slušet v šatníku

Vybírejte barvy světlé, jasné a zářivé. Rozhodně se vyhýbejte příliš vybledlým barvám, a to i studené bílé, ale také příliš tmavým barvám (tmavě modré, tmavě zelené, tmavě hnědé a rozhodně černé). Co vám bude určitě slušet, jsou všechny odstíny zelené od hráškově zelené až po olivovou zeleň, dále pak teplá žlutá barva ve všech odstínech, růžové a červené barvy v teplých odstínech – tedy všechny do žluta, oranžova, nikoliv ty do modra a fialova. Z těch vhodných můžeme jmenovat korálovou, lososovou, meruňkovou… Místo bílé volte smetanově bílou, béžovou a nazlátlou. Místo černé raději námořnickou modř.

Jaké šperky vám budou ladit

Protože jste teplý typ, budou se k vám hodit šperky zlaté spíše než stříbrné. Z drahých kamenů pak volte jasné barvy, jako je tyrkys, modrý safír, zelený smaragd, žlutý jantar. Obecně volte šperky jemné a menších rozměrů, než příliš velké a vyzývavé.

Líčení

Líčení volte jemné, make-up v barvě pleti zafixujte pudrem také v přirozené barvě, tvářenku volte v teplých barvách (broskvovou apod.). Vyvarujte se ostrých kontrastů včetně černých očních linek. Oči by měly působit jemně a jasně. Barevné stíny volte podle barvy oka a ke stínům zvolte i tužku či řasenku stejné barvy. Totéž platí o lacích na nehty – zářivé a jasné barvy, které budou ladit ke stínům, jsou vhodnou volbou. Rtěnku vybírejte od růžové, přes korálovou až po červenou, ale vždy v teplých tónech. Pokud si chcete oživit přirozeně světlé vlasy, volte pramínky v teplých žlutých či oranžových barvách.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno