Zdroj foto: klenota.cz

Každá žena si chce být při výběru šperku jistá, že se k ní daný kousek hodí a podtrhne její přednosti. Platí to i u náhrdelníků. Ale jak na to? Nejdřív si ujasněte, na jaké příležitosti vám má sloužit – chcete každodenní nebo slavnostní doplněk? Tím zúžíte výběr a můžete se dál soustředit na následující faktory.

Zdroj foto: klenota.cz
Zdroj foto: klenota.cz

Tvar obličeje a krk vám napoví

Určité vodítko při výběru získáte, když si prohlédnete svůj krk a zjistíte, jaký máte tvar obličeje. Delší a štíhlejší krky hezky zvýrazňují krátké náhrdelníky a jejich majitelky se nemusí bát ani masivnějších kousků. Kratší nebo silnější krk pěkně protáhne delší řetízek s jemným vzorem.

Delší náhrdelníky se také hodí ke kulatému obličeji. Ženám s hranatějším obličejem nebo obličejem ve tvaru srdce budou sedět kratší ozdoby a chokery, které zjemní ostřejší rysy. Dámy s oválným obličejem mají výběr nejširší, sluší jim snad vše.

Zdroj foto: klenota.cz

Zohledněte svou postavu a výšku

Náhrdelníky poutají pozornost na místo, kde končí, obzvlášť když jde o kousky s přívěsky. Dámy s plnějšími křivkami se tak asi budou chtít vyhnout náhrdelníkům k pasu, a naopak upozorní na dekolt. Dobrou službu jim neudělají příliš mohutné ozdoby. Štíhlým ženám sluší kratší i delší kousky, ale záleží na jejich výšce. S menším vzrůstem dejte pozor, aby vás dlouhý náhrdelník nezastínil. S nadprůměrnou výškou by na vás kratší kousek mohl zapadnout.

Zdroj foto: klenota.cz

A jak zkombinovat náhrdelník s oblečením?

S výstřihem do V se vyplatí sáhnout po šperku, který tento tvar kopíruje. Kulaté výstřihy jsou vhodné pro polodlouhé i dlouhé kousky a využijete s nimi i perlový náhrdelník. Pokud ráda nosíte svršky se zahaleným dekoltem, využijete náhrdelníky s délkou kolem 50 cm a k jednodušším halenkám můžete sáhnout i po opravdu výrazných kouscích. U topů bez ramínek se nejvíc osvědčí chokery.

Zdroj foto: klenota.cz

Obecně platí, že méně nápadné náhrdelníky se hodí ke zdobnému outfitu a výrazné kousky fungují s jednoduchým oděvem. Ateliér Klenota ze zkušenosti uvádí: „Nejoblíbenější jsou délky 42 a 45 cm a řetízky s přívěskem ve tvaru srdce nebo diamantové náhrdelníky. Jsou univerzální a dobře se tak kombinují s dalšími šperky a oblečením.“ Klíčem je vybírat tak, aby se šperk hodil k vašemu vzhledu a současně ladil s vaší osobností. Díky tomu vám dodá sebevědomí a zaručeně zazáříte.

 

——————-Komerční článek—————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno