Léto se pomalu blíží, vaše děti zase o něco povyrostly a vy řešíte, jak jim pobyt na zahradě co nejvíc zpříjemnit. Nebo spíš, jak se co nejlépe postarat o to, aby se jim na zahradě natolik líbilo, že vás půl dne nebudou vůbec potřebovat. Jaké hračky tedy pořídit dětem na zahradu?

Všechny níže zmíněné tipy berte jako inspiraci. Určitě existuje jen velmi málo lidí, kteří mají prostředky i prostor udělat ze zahrady venkovní dětský zábavní park.

  • Domeček

Na trhu existují domečky různých velikostí z různých materiálů. Sami posuďte, k čemu domeček pro děti bude primárně sloužit a jak dlouho jej využijí. Šikovní tatínkové a dědečci klidně mohou domeček dětem vyrobit sami.

  • Pískoviště

Pro malé děti absolutní ráj. Do pískoviště se vyplatí investovat. Postavte nebo kupte takové, které bude dostatečně velké, nabídne pohodlný prostor pro sezení a půjde zakrýt.

  • Klouzačka

Podle věku a schopností dětí vyberte menší nebo větší klouzačku. Existují i takové, které se dají v létě připevnit k bazénu a mají zabudovaný vstup na hadici s vodou. Pak máte o letní zábavu pro větší děti postaráno.

  • Trampolína

Fenomén posledních pár let. Existuje jen velmi málo dětí, které nejsou z trampolíny úplně unešené. Trampolína je sice dražší záležitost, ale nezapomeňte, že může sloužit velmi dlouho.

  • Houpačka

U houpaček máte mnoho možností. Můžete koupit nebo vyrobit klasickou nebo třeba dát přednost moderní kruhové.

Velmi oblíbené jsou přímo dětské herní zahradní sestavy, které jsou hotovým královstvím pro malé objevitele. Často je jejich součástí klouzačka, domeček a houpačky. Popřemýšlejte, jestli raději zainvestujete do několika zahradních hraček zvlášť nebo koupíte herní království.

  • Zahradní hry

Míče, malé fotbalové branky, florbalové hokejky, rakety na badminton, pétanque nebo kriket. Jestli máte dětí víc, určitě nepohrdnou zahradními sporty.

  • Dětské nářadí

Menší děti spíše preferují vykonávat činnosti, které vidí u dospělých. Proto kupte dětská kolečka, sekačku, lopatky a hrábě. Uvidíte, jaký se ve vašem dítěti probudí pomocník.

  • Hračky

Klasická tatrovka, traktor, bagr, odrážedlo, kočárek. Všechno přijde dětem vhod.

  • Barevné křídy

Pokud máte dlažbu nebo třeba přímo tabuli pro děti, určitě vsaďte na barevné křídy. Zvlášť malé umělkyně se od kreslení nebudou chtít hnout.

Není třeba proto utrácet desetitisíce kvůli image a domnělé spokojenosti dětí, na druhou stranu je dobré si uvědomit, že děti rychle vyrostou, tak proč jim dětství nezpříjemnit. Přejeme hezké, teplé léto plné příjemných chvil na zahradě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno