Snad žádné z nás se v tak pochmurné počasí nechce ráno vylézt z vyhřáté postele. Věděly jste ale, že pokud si osvojíte několik ranních rituálů, můžete se na vstávání i těšit? Nevěříte? A co takhle vyzkoušet několik mých osvědčených tipů?

  • Přivstaňte si

Zní to jako hloupost. Když už takhle vstávám brzy, proč bych si měla přivstat? Říkáte si. Ale ano, je to tak. Pokud totiž vstáváte s dostatečným předstihem, nemusíte se ráno stresovat, že nic nestíháte. Navíc si pak snadno vytvoříte prostor i na další návyky, které vám jisto jistě pomohou zlepšit vás den.

  • Cvičte jógu

Jóga je úžasné cvičení, které dělá dobře nejen tělu, ale i mysli. Je to ozdravné cvičení, které se cvičí v pomalejším tempu, a tudíž je vhodné téměř pro každého člověka s jakýmikoli obtížemi. V dnešní době existuje na internetu velké množství různých sestav, ze kterých se můžete inspirovat. Cvičte buď klasickou jógu nebo trochu svižnější – power jógu.

  • Meditujte

Že jste to nikdy nezkoušela? Z aktuálních studií vyplývá, že lidé, kteří pravidelně alespoň 10 minut denně meditují, jsou na tom lépe po psychické stránce a také jsou výkonnější. Zkuste meditaci zařadit mezi své ranní rituály a uvidíte, jak dobře se budete cítit.

  • Snídejte

Pokud stejně jako já budete ve svém životě pravidelně praktikovat všechny výše zmíněné rituály, bezesporu si zasloužíte pořádnou snídani. Udělejte si čas a každý den zkuste snídat jako královna.  Během snídaně se můžete se soustředit pouze na jídlo, ale do svého ranního rituálu lze zařadit také čtení knihy nebo poslech hudby.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno