Každá žena je jiná, a tak také každé začnou vlasy šedivět v jiném věku, a zatímco některým ženám šediny sluší, jiným na kráse nepřidají. Co se tedy dá se začínajícími šedinami dělat?

Tónovací šampon

Pokud chcete zakrýt prvních pár šedin, vyplatí se pořídit si tónovací šampon ve vaší barvě a vlasy takto jednoduše nakrátko obarvit. Šampon sice nevydrží tak dlouho jako barva, ale zase nezatěžuje vlasy a jeho aplikace je velmi jednoduchá.

Barva v barvě vašich vlasů

Více šedin už bude potřeba překrýt barvou. Nikoliv nějakou výraznou ohnivou, fialovou či červenou, ale zase v tónu vašich vlasů. Můžete si barvit vlasy i doma v koupelně, ale přesto bych to raději svěřila ověřenému kadeřníkovi. A hlavně: barvěte si vlasy pravidelně, protože odrosty šedé barvy jsou nehezké a žena pak vždy vypadá neupraveně.

Šediny ponechat

Blondýnky a ženy se světle hnědými vlasy mívají šediny méně vidět a vypadají na nich jako přirozený melír. V tom případě je lepší šediny ponechat a těšit se z nové barvy, která vám na hlavě vzniká jaksi sama a přirozeně. Naopak tmavovlásky to mají složitější, protože se jim někdy se začátkem šedivění na hlavě objeví směs šedé a hnědé barvy, která působí dost neupraveným a zanedbaným dojmem.

Vhodný střih

Někdy celý problém vyřeší i vhodný střih. Domluvte se s vaším kadeřníkem, jaký střih vám doporučí, pokud si chcete šedivé vlasy ponechat, a jaký, pokud se budete barvit. Možná budete samy překvapeny, že každý střih v kombinaci s barvou bude působit jinak – ale oba bezesporu mladistvě.

A víte, že některé modelky si i v mladém věku nechávají vlasy schválně obarvit na stříbrnošedou, protože je to trendy?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno