Od okamžiku kdy se dítě narodí se usmívá, ale tyto úsměvy jsou spontánní a náhodné. Jednoduše je spouštějí neurony, které střílejí v mozku a nesouvisejí s dobrými náladami.

Pravý úsměv přichází přímo z limbického systému (emoční centrum mozku). tento pravý úsměv zapojí dítěti i okolí očí. Až přijde ten pravý emociální úsměv, hravě ho poznáte. Vašemu děťátku se rozzáří oči a bude mít přenádhernou jiskru v očích.

Kdy pravý smích přichází

Mezi čtyřmi a deseti týdny života je limbický systém a motorické centrum dostatečně zralé, aby bylo dítě schopné se poprvé emotivně usmívat. Dokonce i děti, které jsou slepé nám ukáží své štěstí a emotivní úsměv.

Je to moment, kdy rodiče ucítí opravdový silný vztah k dítěti.

Co dělá smích matky s dítětem

Maminky které po porodu trpí poporodní depresí, je velká pravděpodobnost, že i dítě bude depresivní. Proto by bylo vhodné, kdyby se o dítě staral i otec nebo babička, která dodá miminku úsměv a zábavu. Maminky, nebuďte smutné. Jakmile poporodní deprese odezní, snažte se získat zpět pevnou vazbu mezi vámi a děťátkem. Plně se věnujte svým miminkům a usmívejte se na ně.

Proč je smích tak důležitý

  • Pomáhá dětem cítit se v bezpečí
  • Pomáhá dětem rozvíjet a poznávat svět
  • Upevňuje vztah mezi rodičem a dítětem
  • Pomáhá zvýšit IQ

Úsměv je prvními stavebními kameny pro zdravý a pevný vztah. Díky pevným vztahům se dítě naučí chápat, myslet, komunikovat a vyjadřovat emoce. Smích hraje velkou roli v rozvíjení mozku. Vysoká hladina stresových hormonů může negativně ovlivňovat učení, celkový vývoj a blahobyt.

Ani jeden úsměv věnovaný srdcem není zbytečný

Stojí za to si zapamatovat, že jeden prostý úsměv vás spojuje s vaším dítětem. Vaše tvář je místo, kde vaše dítě hledá pozornost a uklidňující odpovědi.

Ne každá odpověď musí být zásadní, ale čím častěji se na vaše dítě usmíváte, tím lépe.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno