Vybírat zimní boty pro dítě není vůbec jednoduché. Možná vám pomůže několik rad, kterými byste se měli řídit. Vaše dítě vám za to bude vděčné.

Velikost boty

Rozhodujícím ukazatelem by měla být velikost boty. Nejspíš víte, jak velkou nohu má vaše dítě, ale protože se tato velikost pořád mění (a přes zimu častokrát povyroste o celé jedno číslo), není na škodu si ji doma nebo v obchodě přeměřit. Dále také dejte pozor na široké chodidlo nebo naopak vysoký nárt. A konečně – věděli jste, že zimní bota by měla být ještě o číslo větší než letní bota, protože se do ní musí vejít zimní ponožky?

Zateplení

Samotná bota by měla být uvnitř zateplená, aby hřála. Vhodné jsou umělé kožešiny nebo fleecová vložka – ta by měla být nejlépe vyjímatelná.

Nepromokavost

Aby se teplo v botě udrželo za všech povětrnostních podmínek, musí být bota nepromokavá, tedy odolávat jak dešti, tak sněhu – to většinou splňuje membrána.

Prodyšnost

Zároveň se vším výše zmíněným by měla být celá bota prodyšná, aby se noha uvnitř nezapařovala. Toho nejlépe docílíte, když koupíte kožené boty.

Uzavíratelnost seshora

Zimní boty, zejména tzv. sněhule, by měly být opatřeny uzavíratelnou šňůrkou nahoře, aby do bot nepadal sníh.

Podrážka

Pozornost věnujte i podrážce. Nejlepší je ta s výrazným vzorem, aby bota neklouzala.

Vhodné zapínání

To, co my dospělí tolik řešit nemusíme anebo jen z estetických důvodů, je zapínání. Děti naopak zapínání řeší zdaleka nejvíce – do školy i školky je vhodný suchý zip nebo klasický zip, naopak se nehodí šněrování. Boty, které se jen nazouvají a jsou bez jakéhokoliv zapínání, nemusí být vhodné pro všechny typy nohou a hlavně se často špatně sundávají.

Barvy

Výběr barvy bot můžete nechat zcela na dítěti, jen jej možná směrujte do tmavších odstínů, na kterých není tolik vidět špína. Naopak boty, které se budou nosit jen do sněhu, mohou být i světlé.

Reflexní prvky

Nezapomínejte zkontrolovat i to, zda má bota nějaký reflexní prvek. Je to hlavně pro bezpečnost ratolesti. Pokud mají děti reflexní prvky na botách, bundách, aktovkách apod., pak vůbec nevadí, když si doma zapomenou reflexní pásek na ruku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno