Přestože se denně staráte o svou pleť, stále se vám zdá, že to není úplně ono? Možná je to tím, že nevíte, jaký typ pleti máte. Otestujte si svou pleť a podle výsledku zvolte správnou péči. Uvidíte, že se stav vaší pleti brzy zlepší.

  1. Je vaše pleť pevná a hladká? Není mastná ani suchá, a to ani jen na některých místech? Řekli byste, že je v podstatě bezproblémová? Tak to jste opravdu šťastná žena, kterých moc není. Byla jste totiž obdařena normální pletí. I o tu se však pečlivě starejte, ať vám dlouho taková vydrží. Jak? To se dočtete dále.
  2. Je vaše pleť spíše mastná a leskne se? Má sklony ke tvorbě uhříků a akné? Pak máte mastnou pleť, která vyžaduje asi nejvíce péče. Ale nezoufejte, na druhou stranu budete mít vrásky daleko později než nositelky ostatních typů pleti.
  3. Je vaše pleť jemná? Má drobné póry, které se často ucpávají? Tvoří se na ní flíčky a trhlinky? Svědí nebo je podrážděná? Pak máte suchou pleť. Ta je náchylnější k dřívější tvorbě vrásek, ale výhodou je, že se na ní netvoří uhříky a pupínky.
  4. Má vaše pleť sklon tvořit popraskané žilky? Všimli jste si alergických reakcí na nějakou kosmetiku či parfém? Zhoršuje se stav vaší pleti vlivem změny počasí? Potom máte citlivou pleť.
  5. Má vaše pleť různou kvalitu na různých částech obličeje – je mastnější v oblasti čela, nosu, brady a naopak sušší na tvářích? Pak vězte, že máte nejběžnější typ pleti, a to smíšenou pleť.

Poznali jste, jaký typ pleti máte? Tak se můžete pustit do správné péče:

I když patříte mezi šťastlivce s normální pletí, nepodceňujte péči o ni. Kvalitní péče spočívá v tom, že ji 1x – 2x denně vyčistíte vhodným přípravkem (nejlépe čisticím gelem), můžete používat i tonikum bez alkoholu, ráno a večer pleť natřete lehkým hydratačním krémem, při pobytu venku použijte krém proti slunci a jednou či dvakrát týdně provedete peeling.

Máte-li mastnou pleť, čistěte ji přípravkem vhodným pro mastnou pleť – ideální je micelární voda nebo čisticí gel, používejte tonikum bez alkoholu, pleť natírejte lehkým hydratačním krémem, při pobytu venku používejte nemastné pleťové mléko s ochranným faktorem proti slunečnímu záření. Dále jednou týdně proveďte peeling, 1x – 2x týdně naneste pleťovou masku určenou pro mastnou pleť a 1x – 2x týdně si zkuste napařit obličej – nejlépe před použitím masky, která tak bude ještě účinnější.

Jste-li obdařena suchou pletí, zvolte přípravek na čištění pleti, který neobsahuje mýdlo, používejte kvalitní hydratační krém, na noc nanášejte těžší krém, kolem očí používejte oční krémy či gely určené pro suchou pleť, při pobytu venku použijte krém s vysokým ochranným faktorem proti slunečnímu záření, protože slunce vaši pleť ještě více vysušuje. Jednou týdně proveďte jemný peeling. Maximálně jednou týdně použijte pleťovou masku určenou pro suchou pleť. A nezapomínejte ani na pitný režim – suchá pleť potřebuje hydrataci i zevnitř.

Pokud máte citlivou pleť, používejte vždy raději hypoalergenní, neparfémované kosmetické výrobky i parfémy, abyste předešli vzniku alergických reakcí. Tonizační prostředky nepoužívejte raději vůbec. Dvakrát denně aplikujte na obličej těžší hydratační krém. Při pobytu na slunci použijte hypoalergenní krém s vysokým ochranným faktorem. Citlivou pleť nedrážděte peelingem a masku používejte jen výjimečně.

Je-li vaše pleť smíšená, používejte čisticí prostředky bez obsahu mýdla. Péči o obličej si rozdělte na dvě části: Suchou část obličeje potírejte hydratačním krémem (nejlépe s obsahem bambuckého nebo kakaového másla), zatímco na mastnější oblasti použijte lehký krém (obsahující jojobový nebo konopný olej). Na mastnější části můžete také aplikovat tonikum. Při pobytu venku použijte ochranný krém proti slunci. Jednou týdně naneste pleťovou masku určenou pro smíšenou pleť.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno