Jak se dobře opálit – slunce potřebujeme všichni, protože díky němu si naše tělo vytváří vitamín D. Ovšem na to nám stačí cca desetiminutový pobyt na slunci denně. Jenže kdo by nechtěl být také opálený, když opálená pokožka je svůdnější, a tmavší opálení dokonce trošku zeštíhluje? Dodržujte následující zásady a měli byste dosáhnout „zdravého“ opálení:

  1. Začněte se opalovat postupně – již na jaře zvykejte pokožku na sluníčko a natírejte ji ochrannými prostředky s vyšším UV filtrem.
  2. V létě se nikdy neopalujte mezi a 15. hodinou. Tehdy je sluníčko nejintenzivnější a spálíte se velmi rychle. Těhotné maminky by dokonce neměly ve vedrech vycházet na sluníčko mezi 10. a 16. hodinou.
  3. Děti do 2 let by se neměly opalovat vůbec – jejich pokožka je ještě příliš jemná a tenká a hrozí spálení od sluníčka, které může vést v některých případech až k pozdějšímu výskytu rakoviny kůže.
  4. Větší děti (od 2 let) by měly vždy používat ochranný krém s vysokým SPF, alespoň 30, někdy i 50.
  5. Spálit se můžete i ve stínu, pod slunečníkem nebo při zatažené obloze – proto i tam omezujte pobyt ve výše uvedených hodinách a používejte opalovací krémy.
  6. Ochranné prostředky nanášejte nejméně půl hodiny před opalováním, nanesení opakujte po koupání, vrstva krému by měla být téměř viditelná, aby byl účinný.
  7. Chráníme se nejen při samotném opalování, ale i na výletech, na cestách do práce a do školy. Ochranný krém nanášíme na obličej, dekolt a ruce. Ostatní části těla by měly být kryty oblečením – dnes existuje již i oblečení s UV filtrem.
  8. Jezte betakaroten – abyste se nespálili, je důležitá i správná strava, zejména dostatek betakarotenu podporuje přirozené zhnědnutí pokožky.
  9. Tip pro biomaminky – vyzkoušejte přírodní oleje, které mají přirozený ochranný faktor (i když nízký), například kokosový nebo mandlový.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno