Sama na Někdy se může stát, že jste v předvánočním období sama, ať už jste se rozešla s partnerem, nebo rozvedla, nebo děti vylétly z hnízda… Avšak v kterémkoliv věku si můžete užít Vánoce i bez partnera, jen je potřeba již dopředu všechno naplánovat. Jak tedy přežít Vánoce, když jste zrovna sama.

Vánoce s rodiči

Pokud nemáte partnera, zkuste oslovit svoje rodiče, zda by nebylo možné být o Vánocích s nimi. Určitě si ráda připomenete dětské chvíle, vůni domova i maminčina cukroví. S rodiči můžete probrat během svátků vše potřebné. A kdo jiný než rodiče by vám měl vlít novou sílu do žil?

Vánoce s kamarádkami

Další možností, jak nezůstat u stromečku úplně sama, je pozvat stejně „postižené“ kamarádky. Takový vánoční holčičí mejdan může rozptýlit všechny chmury, které by vás jinak o svátcích přepadly. Dejte si holčičí pití, rozdejte dárky a můžete se místo pohádky dívat třeba na romantický film.

Vánoce s dospělými dětmi

Jste-li ve věku, kdy vaše dospělé děti již vylétly z hnízda, pozvěte je na Vánoce k sobě. A to i v případě, že už samy mají partnery a děti. Uvidíte, že pak vám Vánoce utečou jako voda a uděláte radost a dobrý skutek i jim – aspoň nebudou muset vařit a péct.

Vánoce s cizími dětmi

Nemáte-li žádnou z výše uvedených možností, jak Vánoce strávit, zkuste navštívit nejbližší dětský domov a podarovat cizí děti dárečky. Uvidíte, že naplnění z takového dobrého skutku vám dokáže nechat zapomenout na všechny strasti, které vás až dosud trápily.

Vánoce o samotě

Anebo vás možná Vánoce o samotě ani trápit nebudou. Stačí, když jste introvert, který si užije tři dny volna, kdy bude sám doma, jen s pěknou knížkou, čokoládou a kávou. Nevyčítejte si, že jste sama a nechce se vám nikam do víru společnosti.

A hlavně si užijte vánoční svátky co nejlépe!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno