Slova nejsou všechno. Důležitější jsou činy. Pokud vám ale čas od času slovní ujištění chybí (ostatně, které ženě by nechybělo?), zaměřte se na jiné signály, které k vám muž vysílá. Někteří pánové toho zkrátka mnoho nenamluví a ani po letech vztahu – nebo možná právě po těch letech – nemají potřebu vyjadřovat svou lásku slovy.

Co jeho vroucí cit může potvrdit?

  • Plácnutí po zadku. Nemusíte umdlévat v žáru společných nocí, abyste poznala, že jste pro něj stále atraktivní. Obyčejné plácnutí po zadnici nese v sobě poselství „Tvoje pozadí se mi líbí a doteď je pro mě k nakousnutí.“
  • V obchodě vám bez jakéhokoli ptaní kupuje vaše oblíbené potraviny. Zeptá se třeba: „Všimla sis, co jsem ti koupil? To ti chutná, že?“ Anebo: „Všiml jsem si, že poslední dobou si dáváš víc toto (… doplňte si sami co), tak jsem ti to koupil.“
  • Sám se nabízí, že vám udělá masáž. A třeba si jí společně dopřáváte oba dva. Ne? Zkuste to: „Pojď, namasíruju ti nohy.“
  • Opravuje věci v domácnosti – koneckonců je to i jeho domácnost (a to i tehdy, je-li nemovitost psaná na vás), nehodlá se od vás odstěhovat.

  • Pokud se potřebujete vypovídat, je tu pro vás. Sice se v prvních minutách někdy tváří trochu nerudně, ale udělá si na vás čas a problém s vámi do hloubky rozebere.
  • Je tu pro vaše děti. I když se vždycky nezachová tak, jak byste si možná představovala, miluje je a udělal by pro ně cokoliv.
  • Neskrývá před vámi obsah své korespondence v PC a mobilu (což v žádném případě neznamená, že byste měla právo porušit ochranu listovního tajemství), ale běžně vás požádá, abyste mu podala mobil, zvedla telefon nebo přečetla SMS, pokud on zrovna nemůže. Když sedí u PC a vy mu v rámci konverzace stojíte u ramene, divoce neskrývá seznam e-mailů.
  • Vždy tu pro vás byl, i v těch opravdu těžkých chvílích. Špatný zdravotní stav dítěte, vážná nemoc v rodině, psychické potíže, tlak rodiny, problémy v práci, nenaplněná očekávání… Ví, co byste si přála, na čem vám záleží, situaci s vámi společně sdílí a řeší.
  • Je vám oporou. Víte, že se na něj můžete spolehnout. Kdykoliv.

Není toho zrovna málo, že? Věřím, že když se zamyslíte, přijdete ještě na další ujištění skrytá v drobných i větších činech. A co je důležité – aby to fungovalo, projevy by měly být vzájemné.

Na druhou stranu, darovat jednou za deset let třeba nákladný briliantový prsten a dobu před tím trávit zálety… zřejmě nebude činem z „lásky“, jako spíše látáním a žehlením potrhaného vztahu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno