Zdroj foto: envato

Jak imunitu na podzim co nejvíce podpořit: je velmi důležité dopřávat si dostatek čerstvého vzduchu takže si naordinujte pravidelné vycházky do přírody. Co tím získáte? Prokrvíte tak dýchací cesty, sliznice a ještě navíc protáhnete tělo, které se vám jistě odvděčí posílenou odolností. Dejte si však pozor na teplotu. Dny začínají být chladnější a podzimní večery už jsou přímo studené. Na procházku se vždy oblékněte teple vzhledem k počasí a dávejte pozor na prochladnutí.

  • Dopřejte si dostatek spánku

Abyste se cítili fit a měli dost energie. Kvalitně se vyspat je důležité nejen pro dobrý pracovní výkon, ale také je stěžejní pro správné fungování celého těla včetně jeho imunity. Naspat byste měli minimálně alespoň 7 hodin. Každý má však potřebu spánku jinou, někomu stačí ta spodní hranice, někdo zase potřebuje naspat 9 hodin, aby se cítil dobře. Naslouchejte svému tělu.

  • Jezte hodně ovoce a zeleniny

    Zdroj foto: envato

Celkově upravte svůj jídelníček, aby byl lehčí a zdravější. Kvalitní a vyvážená strava je základ pro zdravý a silný organismus. Dbejte na to, aby vám v jídelníčku nechyběly živiny a vitaminy důležité pro správné fungování těla.

  • Jezte česnek

Česnek je znám pro své blahodárné účinky, ne nadarmo se mu říká přírodní antibiotikum. Pomáhá se záněty a bakteriemi, posiluje imunitu a je také účinnou prevencí proti nachlazení. Věděli jste, že někteří lidé nedají dopustit na konzumování jednoho stroužku česneku každý den? Ne každý však snese žvýkat syrový česnek. Pokud to je i vaše zábrana, neváhejte vyzkoušet česnekovou pomazánku nebo domácí česnečku. Třeba to pro vás bude snesitelnější varianta.

  •  Vsaďte na zázvor

Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Stačí nastrouhat kousek zázvoru a zalít jej vařící vodou. Po asi deseti minutách můžete čaj scedit. Dochuťte citronem a medem podle libosti. Zázvorový čaj pijte jednou denně a uvidíte, že nemoci nebudou mít šanci!

  • Hoďte se do pohody

Aneb snažte se omezit stres! Vím, lehko se to říká a hůř provádí. Pro některé bude možná tento bod nejsložitější ze všech. Avšak stojí to za to. Dobrá imunita se totiž odvíjí i od míry stresu. Věděli jste, že na imunitu mají největší dopad především stresy, které působí dlouhodobě? Například vleklé problémy v práci či ve vztazích. Ideální je zbavit se přímo zdroje stresu, ale pokud to nelze, stejně máte šanci hodit se trochu víc do pohody. Třeba pomocí relaxačních technik – meditace, masáž, cvičení, bylinky, aromaterapie… Možností je spoustu, tak si najděte tu, která vám bude nepříjemnější.

Více článků najdete na portálu mamci.cz


Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno