Jak dopřát svým chodidlům SOS péči během několika minut v pohodlí domova? Poradíme vám jednoduché fígle, díky kterým budou vaše nohy klenotem!

Jarní dny jsou konečně tady a už si pohráváme s myšlenkou, vyrazit do ulic v sandálcích nebo v lodičkách s otevřenou patou. Po zimě však vaše chodidla volají po ošetřující péči, jenže na pedikúře mají na několik týdnů dopředu zarezervováno. Nezoufejte! I v pohodlí domova zvládnete pokožku chodidel ošetřit tak jako v salonu. A už si můžete bez starostí konečně užívat svých oblíbených střevíčků.

Začněte broušením

Ze všeho nejdříve je zapotřebí, zbavit se zatvrdlé kůže na patách. Tu spilujete nejlépe použitím pilníku za sucha. Skvělé jsou k tomu pilníky s povrchem podobným smirkovému papíru. Většina z nich má dvě strany. Hrubší použijte pro odstranění vrchní části ztvrdlé pokožky, hladší stranou pak ošetřete pokožku dohladka.

I nohy potřebují rozmazlující lázeň

Po obroušení i těch nejmenších detailů své nohy ponořte do uvolňující lázně s teplou vodou a přidejte koupelovou sůl. Díky jejímu složení budou vaše nožky během deseti minut připravené na další péči. Pokožka na nohách změkne pro dobroušení těch posledních detailů, které vyzvednou vaší pedikúru k dokonalosti, nehty půjdou snadno připravit do požadovaného tvaru a pokožka lépe vstřebá další kosmetické přípravky, určené pro chodidla.

Péče o nehty

Po lázni budou vaše nehty připravené na razantní úpravu. Je jedno, jestli jste zvyklá používat kosmetické nůžtičky nebo štípací kleštičky. V obou případech nehty zastřihněte do požadovaného tvaru a poté je jemným pilníčkem zapiluje jedním směrem tak, aby nedocházelo k jejich třepení.

Leštící pilníčky nehty zbaví nehty případných prasklin a nedokonalostí, navíc je zanechají přirozeně lesklé. Při úpravě nehtů nezapomeňte upravit kůžičky kolem nehtů, na které nejdříve naneste odstraňovač. Jde o speciální přípravek, se kterým snáze odstraníte či zatlačíte pomerančovým dřívkem kůžičku tak, aby nevadila při konečném nanesení laku.

Konečná regenerace

Na konci celé péče nohy rozmazlete regeneračním krémem na nohy. Díky němu získá pokožka potřebnou hydrataci. Chytré složení péče o nohy pokožku zjemní, vyživí nehty i nehtová lůžka. Skvělé jsou rovněž speciální hydratační návleky, které vypadají jako ponožky, ale uvnitř je speciální vyživující gel, intenzivně působící na suchá místa a hydratuje je.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno