V zimních měsících dostávají naše vlasy pořádně zabrat, a tak je potřeba věnovat jim maximální péči. Snadno se stává, že vlivem větru a mrazu získávají odlišnou texturu, často se vlasy krepatí a plihnou. Jakým způsobem jim můžete dodat výživu, kterou potřebují?

1. Vždy používejte balzám nebo kondicionér

Používat balzámy po umytí vlasů je základ. Vlas se díky němu obalí do ochranné vrstvy, která ho chrání před vnějšími vlivy. Navíc ho také vyživí a zabrání přes vysušením.

2. Pomůže vám maska na vlasy

Maska je ta nejlepší péče, kterou můžete svým vlasům dát. Obsahuje totiž mnoho výživných látek, které pronikají do hlubších vrstev vlasů a intenzivně je hydratují. Kupte si takovou, která bude vyhovovat vašemu typu a nejlépe alespoň jednou týdně si dopřávejte takový zábal. Na suché vlasy je ideální maska s bambuckým máslem nebo argonovým olejem.

Pokud si potrpíte na přírodní přípravky, masku si můžete připravit také v domácím prostředí. Výborně vaše vlasy oživí například medovo-banánová maska. Připravíte jí tak, že rozmixujete banán, přidáte do něj lžičku medu a lžičku olivového oleje. Vetřete do vlasů a necháte působit 10 minut. Poté důkladně smyjte.

3. Preventivně používejte vyživující oleje

Abyste předcházela třepení konečků, používejte některý z přírodních olejů. Vlasy krásně zhydratuje arganový, nebo kokosový olej. Abyste takovým problémům s vlasy zabránila, je nezbytně nutná především prevence. Proto zařaďte olejovou péči do své pravidelné rutiny.

4. Omezte sušení horkým vzduchem

Vzhledem k tomu, že chlad je i tak velmi náročný na vaše vlasy, pokuste je co nejméně zatěžovat také horkým vzduchem. Kdykoli máte více času, nechte je jen volně uschnout a uvidíte, jak rychle se změní jejich kvalita.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno