Na podzimu je spousta krásných věcí, jako třeba barevné listí, krásné plody na keřích a stromech, dozrálá jablka a hrušky. Ale taky se musíme smířit s tím, že dny se zkracují, pomalu se ochlazuje a ráno může být mnohdy i přízemní mrazík.  Jak přežít podzim a chránit pokožku?

Dejte na zahřívací potraviny

Na podzim se nepotřebujeme zahřát jen zvenčí, ale také zevnitř. Nejlepší jsou tzv. zahřívací potraviny. Jsou to všechny tepelně upravené pokrmy (maso, zelenina, ovoce, luštěniny, obiloviny) a dále koření, která se pojí spíše se zimními obdobími (skořice, hřebíček, badyán, chilli).

Vrstvěte se

Není ještě taková zima? Anebo je naopak ráno a večer zima a přes den teploty šplhají ke 20 °C? Pak nejlepším způsobem odívání bude vrstvení. Tričko či halenka s krátkým rukávem, na to svetřík či kardigan a nejlépe nepromokavou bundu nebo kabát. Přes den můžete pár svršků odložit a večer se zase přiobléknout. Rozhodně vám nikdy nebude ani příliš zima, ani příliš teplo.

Pokožka potřebuje výživu

Pokožka potřebuje na podzim výživu stejně jako květiny a rostliny. Sáhněte po hutnějším krému, který může v bezmrazých dnech obsahovat i vodu. Občas pokožku obnovte peelingem, ale opravdu jen občas, a také se snažte použít co nejpřírodnější variantu (doma si vyrobte například peeling z hnědého cukru a meruňkového oleje). Nebojte se masek – na podzim je potřeba používat jak masky čisticí, tak i hydratační, bude to taková vaše relaxační chvilka po dlouhém dni v práci.

Na podzim vás zahřejí i masáže a koupele

Vyzkoušeli jste někdy medovou masáž nebo masáž lávovými kameny? Ale jakýkoliv druh masáže vám uleví od bolestí, starostí a prohřeje váš organismus. Stejně je to s koupelemi. Domácí koupele můžete oživit bylinkami, kořením (např. mletý zázvor zahřívá) a různými solemi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno