Péče o dítě je náročná a často zabere veškerý náš čas. Nejdůležitější je teď děťátko, takže na nějaké zkrášlování a pravidelnou péči rezignujeme. Před dětmi jste bez bot na podpatku a nenamalovaná nevynesla ani odpadkový koš a teď jste ráda, že si něco obléknete a upravíte rozcuch na hlavě. Boty na podpatku jste vyměnila za pohodlné tenisky. Večírky a party jsou minulostí, vy byste teď dala cokoliv za pár hodin spánku v kuse. Vášnivé noci s partnerem jste vyměnila za noci prokojené a prochozené s miminkem v náručí.

Děti jsou prioritou a nevyměnila byste je za nic na světě. Nezapomínejte však ani na sebe, zasloužíte si, abyste i vy měla alespoň trochu času na péči o vzhled. Není sobecké chtít alespoň malou chvilku pro sebe. Maminky narozením děťátka nemusí rezignovat na svůj vzhled.

Dejte si koupel

Předejte dítě partnerovi a dejte si voňavou koupel, třeba se svou oblíbenou knihou nebo časopisem. I velmi pracovně vytížený tatínek může tu chvíli pohlídat dítko. Dejte si koupelovou sůl a proveďte peeling. Koupel z vás odplaví stres a to jak se cítíme, vyzařuje i navenek. Peeling a následné ošetření tělovým mlékem zanechá krásnou a voňavou pokožku.

Myslete na vlasy

Pokud jsou výživné dny, tak na nějaké mytí hlavy není energie ani myšlenky. Výborným pomocníkem v těchto dnech je suchý šampon, který nastříkáte na vlasy. Nemáte čas na úpravu? Zapleťte si vlhké vlasy do copu a vykouzlíte tak vlnky bez námahy.

Péče o pleť

Pravidelně navštěvovat kosmetičku, je pro spoustu maminek nereálné. Co však můžete udělat, nezabere to moc času a výrazně pomůže, je používání hydratačního mléka a tonika, následně krému. Dát si čistící masku na obličej je také otázka chvilky. Maličkosti, které výrazně dopomohou ke krásné pleti.

Make-up

Nemusíte každý den stát u zrcadla hodinu a vytvářet dokonalý make-up. Stačí krém, který sjednotí pleť (BB, CC krémy), použijte korektor na kruhy pod očima. Trochu zdravíčka na tváře. Řasy zvýrazněte řasenkou a oživte rty leskem nebo rtěnkou. Výborným tipem jsou přípravky, které jsou 2v1 nebo dokonce 3v1. Jsou to stíny s krémovou texturou, které můžete aplikovat i na líčka nebo dokonce na rty. Obvykle mají pudrový odstín.

Zacvičte si

Maminky většinou trápí, že zdaleka nemají takovou postavu jako před těhotenstvím. Nedostatek času, energie a také nechuť opustit miminko lze vyřešit. Dejte dítko do kočárku nebo šátku a vydejte se na svižnou procházku. Chůze pomáhá shodit přebytečné kilogramy a miminku čerstvý vzduch prospěje. Na zpevnění postavy existují cvičení, které jsou krátká a účinná, najdete spoustu videí. Stihnete odcvičit, zatímco vaše miminko spí. Nebo provádějte jednoduché cviky i s miminkem, vy uděláte něco pro sebe a miminku připravíte zábavný program. Využijte ho jako závaží.

Nezapomínejte jíst a pít

Nešvar mnoha maminek. Pro nedostatek času se odbytou tu párkem z ledničky, tu sušenkou. I přes náročnou péči o miminko se snažte jíst pravidelně. Zařaďte ovoce a zeleninu. Vařte jednoduchá jídla nenáročná na přípravu. Nezapomínejte na svačiny. Myslete i na pitný režim.

Pečujte o nohy

Je léto, takže chodíme v žabkách, pantoflích a sandálech. Což vyžaduje nohy bez nánosu ztvrdlé kůže. Pokud nestíháte pedikúru, namažte večer chodidla mastným krémem a dejte si ponožky. Ráno budou vaše nohy vypadat mnohem lépe.

Někdy jsou dny, kdy jsou děti nemocné, zlobí, jste doma zavření, prší, už ani nepamatujete, kdy jste se naposledy vyspala. To poslední, co vás trápí je make – up a umytá hlava. Bude lépe, i když se to tak nezdá, děti jsou malé jen chvíli a strašně rychle to uteče. Zase budete nosit lodičky, chodit upravená a mít čas jen sama pro sebe. A třeba se zase vejdete do sukně, kterou jste tak ráda nosila.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno