Zdroj foto: pixabay

Po dlouhých devíti měsících těhotenství a s tím spojeného přibírání většina čerstvých maminek začne rychle myslet na to, jak přebytečná kila zase shodit. Během kojení se nedoporučují žádné drastické diety a hubnutí, avšak existují způsoby, jak navrácení na původní váhu napomoci a to zdravě, aniž by to ohrozilo kvalitu mateřského mléka. V dnešním článku se dočtete několik tipů, jak na to.

Tělo se části přibraných kil zbaví přirozeně

Dejte tomu čas a volný průchod. Pravdou je, že během kojení není třeba se ani tak snažit, abyste zhubla. Už samotné kojení spaluje asi 500 kalorií denně a tak je pravděpodobné, že většina váhy spadne postupně přirozeně. Navíc i prsa naplněná mlékem něco váží, takže zapomeňte na kontrolování váhy a zbytečný stres a dejte spíše na své pocity. Nejdůležitější je se ve svém těle cítit dobře. Bohatě postačí, když se v tomto období budete stravovat zdravě a pokusíte se o to, abyste ještě nepřibrala, ale diety vynechte.

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?

Strava by měla být především pestrá a opomíjet byste neměla také dostatečný pitný režim. Dbejte ve svém jídelníčku na dostačující přísun živin a dostatek zeleniny a ovoce, které vám zajistí přiměřené množství vitaminů. Obecně by měla kojící žena přijímat přibližně o 500 kalorií denně více, než-li nekojící.

Zdroj foto: pixabay

Vyhýbejte se prázdným kaloriím

Prázdné kalorie jsou takové, ve kterých nejsou živiny, tím pádem vám ani vašemu dítku nic důležitého nepředají, pouze se z nich přibírá. Nachází se kupříkladu v pečivu, sladkých jídlech a tucích. Není nutné se omezovat v jídle, ale je důležité jíst potraviny, které vám jsou prospěšné a pomohou hubnutí.

Hlídejte si porce

Nepřejídejte se – jezte pouze tolik, abyste neměla pocit hladu. Nejlepší je jíst častěji, ale po malých porcích. Díky tomu budete mít dostatek energie a budete se cítit stále sytá.

Najděte si způsob, jak být více aktivní

S malým dítkem se sice každá maminka naběhá až až, ale není na škodu se věnovat i nějakému sportu – pomůže vám to rychleji se dostat do formy. Krátce po porodu se však vyhněte fyzicky náročným aktivitám a věnujte se něčemu jednoduššímu. Kojící matky mít ze sportu strach nemusí. Často si lidé mylně myslí, že cvičení může ohrozit tvorbu či kvalitu mateřského mléka, není to ale pravda. Naopak některé studie ukazují, že pohyb může tvorbu mateřského mléka dokonce podpořit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno