Děti kolem 10. měsíce bývají aktivní a zkoumavé. Mnohé z nich již lezou, sedí a začínají obcházet nábytek. Největší šikulové dělají své první samostatné krůčky. Jak si v tomto období s kojencem hrát? Co ho nejvíce rozesměje a pobaví, a do jakých her je již schopno se aktivně zapojit?

Kutálení míčku

Některé děti jsou již s vámi tuto jednoduchou hru schopné hrát. Sedněte si naproti svého kojence a pošlete mu kutálející se míček. Ukažte mu, jak vám má míček kutálet zpět.

Hra na kuk

„Kuk“ zřejmě děláte na děťátko již dlouho. Kolem 10. měsíce je ale tuto hru dítě schopné hrát samo. Dáte-li mu látkovou plenu, bez cizí pomoci si ji dá před obličej a zpoza ní na vás vykoukne. Hru je schopno hrát velmi dlouho. Nakonec se začne schovávat i za jiné předměty a vykukovat různými směry. Vždy jeho snahu a důvtip oceňte náležitým úsměvem a radostnými gesty.

Stavění věží

Většina dětí v tomto věku bude zřejmě vaše pracně postavené věže bourat. Nicméně již nyní můžete zkoušet, zda dítě pochopí a podaří se mu dát opakovaně 2 kostky na sebe. Pokud se mu to povede, opět nezapomeňte na náležitě provedenou radost. Právě vám totiž předvedlo úžasný výkon!

Další hry a radosti

Dalšími oblíbenými hrami jsou klasické „brr na bříško“ (fouknout na pupík), které vyvolá záplavu smíchu. Děti jsou v tomto období obzvláště roztomilé. Mají rády houpání a všechny veselé obličeje, které na ně děláte. Mají-li doma sourozence, zřejmě na něm budou viset pohledem a rozesměje je jakákoliv drobnost, kterou sourozenec (i zcela nevědomky) udělá.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno