Hormonální antikoncepce a její vliv na ženské zdraví dnes patří mezi hojně diskutovaná témata. Někteří ji haní, zejména pak její pravidelné užívání již od raného věku, a další se soustředí spíše na její pozitivní vlivy na zdraví. Ať tak či onak, čísla jejích pravidelných uživatelek se s každým rokem snižují. Antikoncepce uměle upravuje hormonální systém všech žen, a tudíž se po jejím vysazení můžete potýkat s mnoha nepříjemnostmi.

Mezi nejčastější problémy se řadí zejména problémy s menstruačním cyklem. U některých žen dochází k „rozházení“ jejich běžného cyklu a může trvat i několik měsíců, než se jejich tělo vrátí zpět do normálu. Zatímco některé bojují s nadměrným krvácením, jiné trápí vynechání či úplná absence menstruace.

Druhý nejčastější problém bývá akné a zhoršená kvalita vlasů. To je dáno tím, že hormonální antikoncepce dlouhodobě potlačovala přirozený proces produkce hormonů. Tím, že se tělo vrací zpět do svého přirozeného stavu, může docházet k chvilkové dysbalanci a nadměrné produkci některých hormonů, například testosteronu. Obvykle trvá několik měsíců, než se hormonální systém vrátí do normálu. Je potřeba tělu dát dostatečný prostor na revitalizaci, což ale neznamená, že mu nemůžeme tak trochu „vypomoci“. Čím?

⦁ Zdravý životní styl

Pokud chcete, aby se vaše tělo vzpamatovalo co nejrychleji, rozhodně byste mu měla poskytnout nejlepší možné podmínky. Základem zdravého životního stylu je vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a samozřejmosti je omezení alkoholu a tabákových výrobků na minimum.

⦁ Čistící čaje

Podpořit své tělo můžete také za pomocí detoxikačních čajů nebo čajů určených přímo pro ženy. Přednost dávejte spíše sypaným čajům.

⦁ Bylinné tinktury

Kromě bylinných čajů jsou na trhu dostupné také bylinné koncentráty, které stejně jako sypané čaje slouží především k posílení ženských orgánů a zdraví žen obecně. Ani s nimi rozhodně nešlápnete vedle.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno