Mnoho stávajících maminek, ale také žen, které miminko čekají v dnešní době řeší otázku mateřství. Jakou matkou vlastně být? Jak se k dítěti chovat? Jakým způsobem přistupovat k jejich výchově? Tohle rozhodně nejsou jednoduché otázky. O to těžší je pro maminky v době, která je přímo přehlcená různorodými informacemi, najít ty správné odpovědi.

Tak například, zatímco starší generace, naše maminky a babičky, neměly problém dítěti sem tam „naplácat“, pokud si o to říkalo, v dnešní době jsou fyzické tresty kritizované. Údajně proto, že dětem dá ve smyslu výchovy mnohem více, pokud si s nimi promluvíte. Co ale případě, že vás vaše ratolest vytočí a vy se zkrátka neovládnete? Čas od času se to stane každé z nás. Proto si to příliš nevyčítejte a pokuste se z celé situace ponaučit.

Každé dítě má unikátní osobnost

Každé dítě je naprosto unikátní osobnost, a proto se nemusíte snažit striktně dodržovat „ověřené postupy“ ve výchově. Je dobré se v této oblasti vzdělávat a inspirovat, ale zkuste občas také věřit své intuici.

Nemusíte se za každou cenu snažit být dokonalá, protože takové matky zkrátka nejsou. Zejména, pokud jste maminkou poprvé, je přirozené, že ve výchově uděláte několik chyb. Je důležité si je uvědomit a už se je příště pokusit nedělat. Zcela určitě však nemá význam si s takovými situacemi příliš dlouho lámat hlavu. Buďte férová, snažte se chovat taky, abyste ze sebe měla dobrý pocit, ale především zůstaňte přirozená.

Mějte na paměti, že vaše dítko nejvíce ocení matku, která bude uvolněná, v pohodě a vnímavá k jeho potřebám. Buďte tu pro něj, smějte se s ním, hrajte si s ním, ale především, zůstaňte svá.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno