Nejhorší a bolestivé akné, které se vždy vytvoří, když to nejméně chceme. Například před dovolenou, důležitou schůzí a tak dále. Bohužel ani během dospívání není podmínkou, že se akné zbavíte. Zvláště ne, když máte hormonální akné. Tímto akné trpí většinou ženy od 20 – 40 let. Někdy i v pozdějším věku se může vyskytnout akné. Může být způsobené kvůli hormonálním výkyvům v důsledku menopauze.

Hormonální změny způsobené menstruací u žen způsobují zvýšenou produkci mazu v pórech.

Pokračujte ve čtení, aby jste zjistili zda je vaše akné způsobené hormonálními změnami.

Opakují se jednou za měsíc

Akné způsobené hormonálními výkyvy se objevují cyklicky, jako menstruační cykly. To stejné platí u žen v menopauze, protože i tyto ženy pociťují měsíční výkyvy, i když jsou nižší než u žen před menopauzou.

Hormonální akné se taky každý měsíc objevují na stejném místě. To vede ke zvětšení pórů.

Stres

stresový hormon nazývaný kortizol, ovlivňuje další hormony v těle ženy, které vytvářejí hormonální akné.

Nehormonální cystičky

Bílé tečky, které uvízly ve vašich pórech, nejsou způsobené hormony. Tyto hrbolky jsou většinou jemné na dotek, protože během několika dnů se v nich usadil olej a způsobil zánětlivou reakci. Vzhledem k tomu, že jsou zánětlivého původu vyžadují klinické léčení, které se musí řešit zevnitř, nikoli lokálně.

Máte hormonální akné? Zde je návod jak jej léčit

Existuje mnoho metod, jak mohou pomoci léčit hormonální akné. Někdy je velmi dobré navštívit vašeho dermatologa, pokud máte hluboké, nebo cystické akné. Může to být známka něco závažnějšího, například stav štítné žlázy, nebo hormonální hladiny.

Čistící přípravky

Hormonální akné začína s vhodnými čistíčími přípravky. Vybírejte ty s kyselinou salicylovou a kyselinou glykolovou. Přípravky které jsou určené pro velmi citlivou pleť.

Hormonální antikoncepce

Pokud jste užívali hormonální antikoncepci, určitě jste si všimli,, že se vaše pleť výrazně zlepšila. Je to tím, že antikoncepce obsahuje hormony, které se podílí na hladině a aktivitě hormonů.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno