Ložnice je nejdůležitějším místem z celého bytu. Odpočíváte tu, nabíráte nové síly a máte tu krásné chvíle se svým partnerem. Jak docílit toho, abyste se v ní cítili oba fantasticky? Zařiďte ji podle feng-šuej!

Odstraňte z ložnice veškerou elektroniku

Většina lidí si ložnici plete s obývákem nebo pracovnou. Více jak polovina českých domácností má v ložnici televizi a téměř tři čtvrtě dotázaných má v ložnici pracovní stůl i s počítačem! Přitom by zde mělo být co nejméně věcí, protože každý předmět má své vlastní vibrace. A nemluvě o tom, že elektronika narušuje veškerý klid a odpočinek. Počítač nebo pracovní stůl dokonce dává podvědomě pořád pocit pracovní činnosti, proto si nikdy s počítačem u hlavy neodpočinete tak, jako v prázdné místnosti.
Na nočním stolku byste podle feng-šuej neměli mít ani mobilní telefon. Ten by měl vždy zůstat za dveřmi ložnice. Že jej používáte místo budíku? Zapomeňte na tuto výmluvu a kupte si krásný budík, který se stane ozdobou vaší ložnice.

Umístěte postel do správné polohy

Feng-šuej radí, uložit postel úhlopříčně ke dveřím tak, abyste z ní na ně viděli. Nikdy by postel neměla být situována tak, abyste nohy směřovaly směrem ke dveřím. V asijských zemích se s nohami do dveří vynášejí nebožtíci. Pod postelí by měl být prostor, který proudí energie. Pod postelí by proto neměly být uložené žádné úložné boxy nebo krabice. Ideální je odstranit i všechna zrcadla, která energeticky narušují klidný odpočinek.

Do ložnice nepatří květiny

V ložnici byste neměli mít ani květiny nebo rostliny. Ty zadržují energii, která vám bude ráno chybět. Pokud už v ložnici květiny mít z nějakého důvodu chcete nebo musíte, pak vybírejte se zakulacenými listy. Vyhnout byste se měli špičatím nebo ostrým.

S novým partnerem si pořiďte novou postel

Podle feng-šuej postel pohlcuje veškerou energii, kteří na ní spí. Pokud vám do života přišla nová láska, měli byste vyměnit celou postel. Pokud lásku teprve hledáte, máte spát na posteli pro dva, nikoli pro jednoho. Tím si připravíte prostor pro nového partnera.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na