Fandíte s dětmi, když hraje náš hokejový nebo fotbalový tým? Je to příjemné trávení času, které může stmelit celou rodinu. Někde je fanda spíš táta, v některých rodinách je to ale naopak maminka. Jak si takové společné chvíle užít.

Nejen u televize

Fandit můžete začít nejprve u televize, abyste zjistili, zda to vaše děti bude vůbec bavit. Jakmile ale zjistíte, že je to ono, zkuste fandit i u plátna, kam se promítá nějaký důležitější zápas třeba na náměstí, když už jde opravdu o medaile. Nebo pokud se mistrovství koná u nás či u našich sousedů, uspořádejte si zájezd na aspoň jeden zápas.

Vybavte se jako fanoušci

Nezapomeňte si před mistrovstvím koupit tričko, mikinu, nebo dokonce dres našeho mužstva. Když budete všichni stejně oblečeni a stejně sladěni, fandění vám půjde lépe od ruky.

Vyrobte si vlajku nebo mávátko

Správný fanda má vlajku své země. Můžete si ji koupit anebo vlastnoručně vyrobit. Vyrobit mávátko z papíru zvládne i předškolák. Nejlepší je, když má každý z rodiny svou vlastní vlajku.

Nakupte si občerstvení

Chlapi samozřejmě fandí s pivem v ruce a brambůrky, dětem ale můžete koupit džusy, dětská pitíčka s brčkem apod. A k tomu tyčinky, dětské sušenky, krekry atd.

Naučte je křičet „gól“ a povzbuzovat

Správný fanda umí zařvat „gól“, až se otřese panelák. To děti zvládnou velmi rychle. Naučte je i „My chceme gól“, nebo „Češi, do toho!“

Vsaďte si na vítězství

Aniž bychom vás chtěli navádět k hazardním hrám, můžete si s odrostlejšími dětmi vsadit nějakou menší částku (20 Kč) na vítězství našeho týmu. Když vyhrajeme, budete mít ještě větší radost.

Motivace k vlastním sportovním výkonům

Zápas (ať už vyhraný, nebo prohraný) vás může motivovat k vašim vlastním sportovním výkonům. Vyrazte s dětmi ven a zahrajte si fotbal nebo hokej.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno