Snad každá z nás se snaží být z rána produktivní, a především pak efektivně využít čas, který máme k dispozici. Jen málokdo s ním však umí efektivně nakládat. Z toho důvodu je více než podstatné to, jakým způsobem svůj den nastartujeme. Jaké aktivity můžeme provozovat už z rána tak, abychom ovlivnili naši produktivitu v průběhu celého následujícího dne?

⦁ Nastavte si správný režim

Mnoho z nás odkládá vstávání až na pozdní hodiny z toho důvodu, že si zkrátka neumí nastavit režim dne, který by nám vyhovoval. Večery trávíme po večírcích, s kamarádkami na víně nebo prostě jen do noci sledujeme televizi. Není divu, že pak máme problém s tím vstát v rozumnou hodinu. Pokuste se tedy zamyslet nad tím, zda způsob trávení vašich večerů lze nějakým způsobem ovlivnit, a pokud možno choďte spát dřív. Uvidíte, že jakmile si přivstanete a všechno budete stíhat tak, jak máte, vaše denní produktivita se rázem zvýší.

⦁ Choďte cvičit

Cvičení je ideální způsob, jak nastartovat svůj den. Nejen, že se budete důsledkem vyplavených endorfinů cítit fyzicky mnohonásobně lépe, ale zároveň se budete cítit lépe také po psychické stránce tím, že jste překonala sebe sama.


⦁ Meditujte

Opačný způsob, jak nastartovat svůj den je naopak zklidnit svou mysl. Snad každý ví, že úspěšný člověk je ten, kdo do své hlavy vpouští ty správné myšlenky. Pokuste si meditací už z rána udělat pořádek ve své hlavě.

⦁ Pusťte si audio knihu nebo přednášku

Místo televizních seriálů nebo sociálních sítí se už ráno nalaďte na úspěšný den audio knihou nebo užitečnou přednáškou. Jejím poslechem se snadno namotivujete na celý následující den.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno