Začínají se vám opět dělat na obličeji pupínky? Víme, proč se znova a znova objevují. Možná vás bude odhalení šokovat!

Nepřítel pleti číslo jedna: Jídlo

Připadá vám vyváření domácích jídel jako zbytečnost a tak se každý večer odbudete talířem kupovaných těstovin nebo polévkou z pytlíku? Pokud si nedopřáváte kvalitní stravu, udělá se vám zanedlouho na obličeji rej pupínků. Těstoviny a omáčky z umělých dochucovadel obsahují škrob a zvyšují hladinu inzulinu na maximální hodnoty. Ten nastartuje produkci mazu, které mají přímý vliv na zánět, ucpávající póry. Dermatologové připisují tvorbě pupínků také nadměrnou konzumaci mléčných výrobků.

Pokud se potřebujete urgentně zbavit červených zanícených pupínků, pak se zaměřte na dietu, zaměřenou na ořechy, čerstvou zeleninu a celozrnné pečivo. Během tří měsíců se vaše pleť rozzáří zdravím a úbytek černých teček by měl být patrný na první pohled. Pokud máte pocit, že vám póry ucpávají mléčné výrobky, pak sáhněte po biomléku, neobsahující látky, zvyšující riziko tvorby akné.

Nepřítel číslo dvě: Mobilní telefon

Dělají se vám pupínky na tvářích, kolem uší a na bradě? Na vině může být váš mobilní telefon! Mobilní telefony jsou totiž doslova rájem pro bakterie, které nevědomky přenášíte rukama nebo z míst, kde máte telefon uložený. Čím větší telefon máte, tím větší plochu pokožky vystavujete vlivům bakterií, které pak zanítí vaší pleť.

Každý večer svou pleť osvěžte tonerem proti akné. Očistnou kúru uplatněte také na svém chytrém telefonu a dalších zařízeních, které přikládáte k obličeji. Pokud problémy přetrvávají, můžete být alergická na kov. Zkuste používat hansdsfree nebo sluchátka. I tyto pomocníky však nezapomínejte desinfikovat!

Nepřítel číslo tři: nový partner

Užíváte si každodenního milování naplno? Pak věnujte zvýšené pozornosti vaší pleti, která při pocení a nedostatečném odlíčení doslova trpí Další riziko je položení tváře na jeho hruď, paže či záda. Jeho kožní maz se přenáší na vaši pleť. Teplo, které z něj sálá nahrává tomu, že vám mastnota z pleti pronikne do pórů.

Abyste se vyhnula nežádoucích pupínků, pak si k posteli připravte čisticí pleťové ubrousky a než půjdete spát, osvěžte se. Pokud ráda usínáte v jeho náručí, pak ráno osvěžte svou pleť pleťovou vodou s kyselinou salicylovou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na