Mít dítě, je jeden z hlavních rozhodnutí ve vašem životě. Zřejmě budete přemýšlet o vašich financích, domu, práci a dalších možných faktorech. Nakonec přijde velké rozhodnutí a vy se připravíte na dítě. O pár měsíců později váš mateřský instinkt vám napoví, že by jste chtěla druhé dítě. Může dojít ke spoustě nesrovnalostí s příchodem druhého dítěte. Je to proto, že už jedno dítě máte. Vaše první dítě by mohlo projevit určitý nesouhlas s novým sourozencem. Jaký by měl tedy být ideální rozestup mezi dětmi?

Rozestup mezi dětmi:

Při této situaci radíme, aby jednotlivý rozestup mezi dětmi byl 18 měsíců, než se začnete snažit o druhé dítě. Je to dobré pro matku i dítě. Při prvním porodu jste vyčerpala velké množství živin. Dokonce i jako kojící matka dáváte stále svému dítěti většinu živin. Kratší rozestupy, nebo naopak velké rozestupy mezi dětmi, nemusí pomáhat rozvíjet vazbu.

Přemýšlejte o své kariéře.

Pokud jste matka, která nechce mít ve své kariéře velkou přestávku, potom v druhém těhotenství nebudete chtít pokračovat. Při prvním rodičovství jste si již udělali představu o čase, který musíte věnovat svému dítěti. Takže pokud víte, že druhému dítěti nevěnujete stejný čas, promluvte si s vaším partnerem.

Jeli vaše první dítě starší 4 let, může na druhého potomka reagovat snadněji, protože dítě v tomto věku má už své aktivity, ale i tak může získat pozornost svých rodičů.

Zvažte povahu prvního dítěte

Pokud má vaše dítě zvláštní potíže, nebo pokud je náročné či citlivé, bude velmi dobrá volba, když bude mezi dětmi delší rozestup.

Přemýšlejte o vašem životním stylu

Pokud je vaše domácnost chaotická, pak je pětiletý rozestup mezi dětmi ideální, protože budete mít více času naučit se organizaci s dítětem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno