Pravděpodobně už jste v životě měla určité vize, nebo plány do budoucna. Ať už se to týkalo podnikání, získání zaměstnání, nebo například jen plánu na narozeninovou oslavu vaší ratolesti. Toho všeho můžete docílit. A jak? Mně se osvědčilo několik následujících tipů:

1. Umění vizualizace – představte si, že už máte to, po čem toužíte

Ať už se to týká vaší vysněné práce, nápadu k podnikání, nebo plánu na narozeninovou oslavu, to všechno začíná ve vaší hlavě. Tím nejdůležitějším bodem je právě „umění vizualizace“, tedy schopnost představit si, jakým způsobem bude práce, podnikání, nebo oslava vypadat. Co nejdetailněji si pokuste vytvořit vizi, jak by vaše budoucí zaměstnání, nebo povolání mělo vypadat. Pokud možno, pokuste si také vyvolat pocity, které budete mít, až danou věc získáte. Budete se do práce těšit? Budete mít radost, až vaše ratolest uvidí první dárky? Budete mít konečně pocit svobody, po kterém jste tolik toužila?

2. Stanovte si kroky k dosažení svých cílů

V momentě, kdy máte přesnou vizi toho, čeho byste ve svém životě chtěla dosáhnout, stanovte si plán a přesné kroky, kterými své představy přeměníte ve skutečnost. Nejjednodušší je sestavit si několik větších a dlouhodobějších cílů a dále několik menších a dílčích, nejlépe na každý den. Pokud totiž budete každý den dělat menší krůčky ke splnění svých snů, budete mít svou vizi stále „na očích“ a především budete na splnění svých cílů ustavičně pracovat.

3. Buďte vytrvalí a pracujte na svém snu

Snad nejdůležitějším bodem je: nevzdávejte to. Nezávisle na tom, jak dlouho může splnění vašeho snu trvat, buďte vytrvalá a nenechte se odradit drobnými neúspěchy. Ve finále to stojí za to.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno