Domácí zvíře je další člen rodiny a důležitá součást života každého chovatele. Pro děti je zvíře nejlepší kamarád, který je navíc naučí zodpovědnosti a také jak vnímat potřeby druhých. Zvíře ale není hračka a potřebuje pravidelnou péči. Právě to dělá mnoha rodičům starosti. Touží i vaše dítě bezmezně po zvířecím parťákovi, zatímco vy jste stále na vážkách?
Jako první zvířátko pořiďte dítěti něco menšího a nenáročného, třeba rybičku a nebo křečka.
Pokud vaše dítě už potísícíté zopakovalo, jak moc touží po zvířátku, bude to nejspíš opravdu něco, čím mu uděláte opravdu velikou radost. Děti jsou zvířaty fascinovány a nemohou se jich nabažit. Navíc je vědecky prokázáno, že soužití se zvířaty má pozitivní vliv na emocionální vývoj dítěte i na jeho imunitu.
Je ale potřeba si také uvědomit, že zvíře je velký závazek. Dětem tohle předem těžko vysvětlíte.. I pokud je tedy vysněným parťákem vaší ratolesti pes, kočka a nebo třeba poník, domluvte se s ním, že začnete s něčím menším, aby se postupně naučil o zvířátko postarat.
Mezi nenáročné domácí mazlíčky patří akvarijní rybičky, velcí šneci, zakrslí králíčci, křečci, morčata a nebo třeba andulky.
Zvládá vaše dítě péči o menší zvířátko?
Už máte nějaké menší zvířátko doma a dítě se o něj hezky stará? Naučilo se, že zvíře potřebuje svůj prostor a nemá rádo vynucené hlazení? Je vaše dítě na zvířátko opatrné, věnuje se mu a stal se z něj jeho skvělý společník? To je dobré znamení a vypadá to, že je připravené přivítat dalšího člena rodiny.
Zvažte kolik prostoru můžete zvířeti nabídnout
Vybíráte domů pejska? Nastudujte si nejprve různá plemena, abyste zjistili, jaký psí charakter se k vám a vaší rodině nejlépe hodí. Myslete na to, že aktivní psí plemena potřebují trávit hodně času venku. Vybírejte nejen podle toho, jaký pejsek se vám líbí, důležité je také to, aby mu vyhovoval váš životní styl a bylo vám spolu dobře.
Pokud plánujete kočičku, myslete na to, že jí budete muset částečně přizpůsobit svůj domov. Kočky jsou teritoriální tvorové a místo kde žijí vnímají jako svůj prostor, rády například lezou do výšek a milují poličky po kterých se můžou procházet a z výšky pozorovat svět.
Prostorově nenáročná jsou zvířata která žijí v akváriu a nebo v terárku. Menší mazlíčci jsou obecně vhodnější, pokud nemáte s péči o zvířata zatím mnoho zkušeností.
S domácím zvířetem přibudou do domácnosti také další výdaje
Domácí mazlíček potřebuje krmení, pravidelnou kontrolu u veterináře, pelíšek, občas nějakou tu hračku, a také kvalitní kloubní výživu. Nejlepší kloubní výživa pro zvířata je kolagen. Kolagen chrání kosti a klouby proti opotřebení a zlepšuje kvalitu drápků a srsti. Užívají ho pejsci, kočičky i koně. Je vhodný pro aktivní pejsky, pro štěňata ve vývoji i pro nemocné pejsky v rekonvalescenci a pro pejsky seniory.
Proč právě kolagen? Kolagen pro psy se vyskytuje v organismu přirozeně, ale s přibývajícím věkem se jeho produkce v těle snižuje a kvůli tomu dochází například k problémům s pohybovým aparátem. Zhoršuje se odolnost a pružnost kloubů, kosti jsou křehčí a také srst není to co bývala. Pohyb je pro zvířata symbolem svobodného života a proto je důležité o jejich klouby pečovat. Kvalitními doplňky stravy zvýšíte svému domácímu mazlíčkovi požitek ze života.
TIP: První návštěva u veterináře – na co se připravit?
Ze všeho nejvíc potřebuje domácí zvíře vaši pozornost
Záleží na tom jakého domácího mazlíčka si pořídíte, některá zvířata jsou náročnější než jiná, ale každé zvíře bude potřebovat vaši pozornost a péči. Spokojený mazlíček je ten, kterému se jeho majitel dostatečně věnuje.
———-Komerční článek———-